Podaruj zdrowie i komfort: fotel masujący jako idealny prezent dla Twoich bliskich

Fotele masujące to niezwykle przydatne urządzenia, które mogą z powodzeniem zastąpić wizyty w studiu masażu. Obecnie są one produkowane z wykorzystaniem najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. W najlepszych fotelach na rynku dostępnych jest nawet kilka wersji masażu różnych części ciała – nie tylko pleców, ale także dłoni czy karku. Fotel masujący może być z całą pewnością idealnym prezentem dla bliskich. Obdarowując takim fotelem członków rodziny bądź przyjaciół możemy podarować im jednocześnie zdrowie oraz komfort. W poniższym artykule przedstawiamy komplet szczegółowych informacji na temat foteli masujących.

Czym są fotele masujące? Wyjaśniamy!

Czym dokładnie są fotele masujące? W naszym poradniku dowiesz się absolutnie wszystkiego. Przede wszystkim należy wiedzieć o tym, iż w tej chwili oferta producentów zajmujących się sprzedażą foteli masujących jest niezwykle zróżnicowana. Oznacza to zatem, że nie wszyscy oferują sprzęt o równie wysokiej jakości. To z kolei sprawia, że osoby, które nie mają w tej dziedzinie odpowiedniej wiedzy, mogą mieć poważne trudności z podjęciem decyzji zakupowej. 

Po czym rozpoznać, że dany fotel masujący jest wart zakupu? Wyróżnikiem dobrego fotela masującego jest oferowanie masażu jak największej liczby części ciała. Najlepsze modele na rynku są wyposażone w nawet kilka oddzielnych systemów masujących, które odpowiadają za masowanie pleców, stóp, dłoni, nóg czy rąk. Wiadomo oczywiście, że zdecydowanie najważniejszy dla większości użytkowników jest masaż kręgosłupa. Z tego względu w sposób szczególny trzeba zwracać uwagę na specyfikację mechanizmów odpowiadających właśnie za ten element. W nowoczesnych fotelach masujących, takich jak fotel z funkcją masażu na BostonSofa, odpowiadają za to tzw. inteligentne dłonie. 

Inteligentne dłonie to wyjątkowe rozwiązanie, które cechuje fakt, iż symuluje różnorodne techniki masażu stosowane przez profesjonalnych masażystów na co dzień w pracy. Na mechanizm składają się równowległe ramiona, które są zakończone kółkami. Wspomniane kółka masują nasze plecy, zaś cały układ porusza się po zaprojektowanej szynie w górę i w dół, dzięki czemu możliwe jest masowanie zarówno górnych jak i dolnych odcinków pleców. Masowanie górnych kończyn przebiega dzięki systemowi poduszek powietrznych, które mają za zadanie uciskać dłonie, przedramiona i barki.

Jak wybrać dobry fotel masujący?

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie fotela masującego dla najbliższych warto zwrócić uwagę na szereg zróżnicowanych kwestii. W sposób szczególny warto weryfikować: 

  • jakość wykonania rąk mechanicznych,
  • materiał, z jakiego wykonano stycznik,
  • długość i kształt szyny,
  • obecność funkcji masażu stóp, pleców, dłoni i rąk – im jest ich więcej, tym lepiej,
  • rozmiar fotela – musi on być dostosowany do ilości przestrzeni dostępnej w naszym mieszkaniu, 
  • liczba oraz jakość poduszek powietrznych,
  • obecność funkcji ogrzewania promieniami podczerwieni,
  • funkcje dodatkowe, takie jak głośniki bluetooth czy jonizator,
  • certyfikaty, które będą stanowić potwierdzenie, że dany fotel został wykonany w oparciu o najlepsze podzespoły i będzie mógł nam posłużyć z powodzeniem przez bardzo długi czas.