Dom po Drodze – najnowsza architektoniczna realizacja Roberta Koniecznego

Dom po Drodze to jedna z najnowszych architektonicznych realizacji Roberta Koniecznego. Jest to znany architekt, który zdobył sławę poprzez projektowanie oryginalnych oraz skrojonych na miarę jednorodzinnym domów. Mimo tego, że ostatnio Rober Konieczny coraz to chętniej realizuje projekty w o wiele większej skali, to nie porzucił w żadnym wypadku projektowania willi.

Najbardziej wyjątkowe projekty

Dom po Drodze swoją niezwykłą formę zawdzięcza upartemu klientowi. Klient ten wbrew oporom początkowym architekta w dalszym ciągu forsował swój pomysł. To konieczność właśnie sprostania wszelkim oczekiwaniom klienta się stała początkiem koncepcyjnej pracy, której efektem jest architektoniczna realizacja Domu po Drodze. Architekt miał już kilka podobnych doświadczeń, w tym również budowanie dla swojej własnej rodziny.

Dom po Drodze powstał dla klienta, który chciał powtórzyć genialną przestrzeń apartamenty, w którym dotychczas mieszkał, co więcej, pragnął, aby niejako wbrew zasadom praktykowanym – dzienna strefa domu się znalazła na wysokości mniej więcej pierwszego pietra. Robert Konieczny wspomina, że sam proces tworzenia architektonicznego projektu domu był dosyć żmudny. Bowiem architekt szukał pomysłu na to, jak owe pomysłu mało ciekawe od zleceniodawcy ująć w naprawdę ciekawą bryłę.

Dlaczego Dom po Drodze jest taki wyjątkowy?

Pomysłem dla Domy po Drodze stała się po prostu właśnie droga. Ze względu na samo położenie domy na sporej działce na skarpie, Robert Konieczny postanowił „owinąć” dom wstęgą drogi meandrującej, ciągnącej się od samej wjazdu na działkę, przez dom, ku samemu dołowi skarpy oraz plaży nad rzeką. Droga ukształtowała w zasadzie cały budynek, zarówno jego ściany, podłogi, jak i także stropy stając się motywem głównej projektu.

Dom po Drodze zbudowano z betonu jasnego (za wyjątkiem dachu, który jest pokryty bardzo jasną membraną). Z tego samego materiału także wykonano drogę – część integralną tejże architektonicznej realizacji. Dzięki rozwiązaniu nietypowemu udało się – pomimo ulokowania samej strefy dziennej na piętrze – dom połączyć z przepięknym ogrodem i zapewnić lokatorom poczucie samej prywatności oraz także otworzyć wnętrza na widok na rzekę. Jednak musimy wiedzieć, a nie jest taka widoczna z poziomu samego trawnika.

Musimy przyznać – dom ten jest naprawdę przepiękny. Jest co podziwiać. Chętnie byśmy się wprowadzili do tego domu. Niestety dom jest jedyny w swoim rodzaju. Będziemy się przyglądać kolejnym realizacjom Roberta Koniecznego z bardzo miłą chęcią.