Home and you narzuta – jak dopasować jej rozmiar?

Piękna oraz stylowa Home and you narzuca na łóżko jest w stanie potrafić odmienić aranżacje całej naszej sypialni. Poza tym narzuta także jest niezmiernie funkcjonalnym dodatkiem. Narzuta ochroni naszą pościel przed zabrudzeniami oraz kurzem. Jak dopasować rozmiar narzuty na łóżko? Zaraz się tego dowiemy.

Narzuta dopasowana do indywidualnych potrzeb

Aby Home and you narzuta prezentowała się bardzo dobrze oraz spełniała także swoją funkcję, to musimy wybrać jej odpowiedni rozmiar. Kiedy już się zdecydujemy na zakup narzuty, wybierzemy jej kolor, model oraz wzór, pozostaje nam jeszcze rozwiązanie jednej kwestii. Chodzi o rozmiar narzuty. Który rozmiar będzie odpowiedni na łóżko w rozmiarze 160 x 200 centymetrów? Dopasowanie rozmiaru narzuty ma znaczenie kluczowe dla jej estetyki oraz funkcjonalności.

Rozmiary łóżek są bardzo różne. Zatem i narzuty na łóżka są dostępne w przeróżnych rozmiarach. Jednak wybierajmy z określonego ściśle przedziału, zatem zadanie to nie należy do najtrudniejszych. Wystarczy poznać odpowiedzi na takie pytania jaka narzuta na łóżko 160 x 200 centymetrów, a jaka narzuta na łóżko o rozmiarach 140 x 200 centymetrów będzie najodpowiedniejsza.

Wiele jest zależne nie tylko od samego rozmiaru łóżka, ale także od naszych indywidualnych oczekiwań. Aby wybrać konkretny rozmiar narzuty, określić musimy także sam sposób jej prezentacji. Narzutę możemy założyć pod materac albo też pozwolić jej w sposób swobodny opadać na podłogę. Rozmiar odpowiedni narzuty będzie zatem uzależniony od tego, jaką wybierzemy opcję.

Home and you narzuta – założona pod materac

Jeśli zależy nam na tym, aby nasza narzuta na łóżko okrywała dokładnie pościel oraz chroniła ją doskonale przed kurzem, to możemy się zdecydować na jej założenie pod materac. Takowe rozwiązanie jest także stosowane w sytuacji, kiedy nie chcemy zakrywać całego naszego łózka. W końcu na przykład łóżko na przepięknych, drewnianych nóżkach stanowić może bardzo ważny element wystroju sypialni. Aby móc dopasować rozmiar używanej narzuty w tenże sposób, przede wszystkim musimy zmierzyć same wymiary materaca. Powinniśmy poznać jego szerokość, długość czy też grubość.

Jeśli łóżko zabudowane jest przy wezgłowiu oraz nogach, to długość narzutu odpowiadać powinna samej długości materaca. Z kolei do samej szerokości dodajemy dokładnie dwukrotność wysokości. Jeśli planujemy narzutę założyć pod materac ze wszystkich czterech stron, to długość należy obliczyć tak samo jak szerokość. Jak widać nie ma w tym żadnej filozofii.