Mycie okien bez smug? To możliwe!

Każdy z nas lubi patrzeć na świat przez czyste i lśniące okna, więc nic dziwnego, że zacieki mogą zepsuć humor i spowodować frustrację. Jak więc myć okna, aby smugi nie powstawały? Wymaga to od nas pewnej regularności, zwłaszcza jeśli mieszkamy w ruchliwym miejscu. Dobrze jest znaleźć idealny dla siebie sposób, aby ta czynność przebiegała łatwo i przyjemnie, aby uzyskać satysfakcjonujące efekty. By oszczędzić stresu, przedstawimy sprawdzony oraz bezpieczny dla środowiska sposób na mycie okien bez smug i zacieków.

Czy pora mycia okien ma znaczenie?

Mycie okien w pełnym słońcu nie jest najlepszym pomysłem. Woda lub płyn do szyb szybko parując, pozostawia zacieki oraz ślady na szybie. Podobnie dzieje się, gdy myje się okna podczas mrozu – wtedy płyn zamarznie, zostawiając po sobie nieefektowne ślady.

Jest to niemal niemożliwe, aby okna umyte w ekstremalnych temperaturach były pozbawione smug. Wybieramy zatem dni z lekkim zachmurzeniem i bez opadów, a najlepsza pora dnia to godziny między 11:00 a 15:00 lub po 18:00.

Mycie okien przy pomocy myjki i dobrego płynu

Z pewnością dobrym pomysłem jest zakup myjki, która w połączeniu z dobrym detergentem, takim jak BIOstar Cleaning Products Ekologiczny płyn do szyb i luster, zagwarantuje nam okna bez smug. Aby jednak to się stało, musimy stosować się do tych kilku zasad:

  1. Spryskajmy szybę obficie detergentem BIOstar Cleaning Products Ekologiczny płyn do szyb i luster, pozostawmy detergent przez chwilę na szybie, aby mógł on zmiękczyć mocniejsze zabrudzenia;
  2. Przetrzyjmy całą powierzchnię odpowiednią ściereczką, na przykład z mikrofibry;
  3. Resztę detergentu dokładnie usuńmy za pomocą czystej i suchej myjki. Upewnijmy się, aby przecierać ją suchą ściereczką po każdym ruchu zbierającym. Usuniemy w ten sposób zanieczyszczenia, które pozostając na szybie, tworzą smugi i zacieki.
  4. Pozostałości detergentu zbierzmy czystą ściereczką i gotowe.

Dlaczego ekologiczny płyn do szyb jest najlepszym wyborem?

Jeżeli dbamy o zdrowie swojej rodziny, z pewnością szukamy produktów spełniających rygorystyczne wymagania pod względem ich bezpieczeństwa dla człowieka oraz dla środowiska. Produkty ekologiczne stworzone są z naturalnych składników, a jednocześnie skutecznie usuwają zanieczyszczenia, pozostawiając lśniącą i czystą powierzchnię.

Ekologiczne produkty, takie jak BIOstar Cleaning Products Ekologiczny płyn do szyb i luster oraz cała gama produktów z linii Ludwik Ekologiczny sprawią, że sprzątanie stanie się przyjemnością, a jednocześnie dom będzie wolny od chemii o silnym działaniu. Eko produkty są również dla wszystkich domowników dzięki naturalnemu pochodzeniu, będą zatem dobrą alternatywą dla tradycyjnych środków.