Kim jest Karolina Głowacka? [TOK FM, Instagram, mąż]

Karolina Głowacka to dziennikarka naukowa, która w 2016 roku została wyróżniona w konkursie Popularyzator Nauki 2016 organizowanym przez PAP i MNiSW. Jest autorką audycji radiowych i współautorką wielu książek. Jest także członkinią Komitetu Etyki w Nauce Polskiej Akademii Nauk.

Kim jest Karolina Głowacka?

Karolina Głowacka specjalizuje się w tematyce naukowej i technologicznej. Jest twórczynią podcastu Radio Naukowe, a także współautorką książek naukowych: W czym grzyby są lepsze od ciebie, Kłopoty z Eureką. O co kłócą się fizycy oraz Czy Wielki Wybuch był głośny.

W tej ostatniej wspólnie z astrofizykiem profesorem Jeanem-Pierrem Lasotą, starają się wytłumaczyć czytelnikom w przystępny sposób pojęcia astronomiczne obejmujące m.in.: historię Wszechświata, czarne dziury, gwiazdy, planety, czerwoni olbrzymi i fale grawitacyjne. Otrzymali za nią Złotą Różę Festiwalu Nauki w Warszawie dla najlepszej książki popularnonaukowej.

Swoją przygodę z dziennikarstwem zaczęła w 2008 roku w Radiu TOK FM, gdzie przez kilka lat prowadziła Weekendowy Poranek, gdzie omawiała aktualne tematy i opatrywała je własnym komentarzem, a także Wieczór, Przewodnik Technologiczny TOK FM, Magazyn Radia TOK FM, Radiowa Akademia Nauk oraz Studio Plac.

W 2016 roku otrzymała wyróżnienie w konkursie Polskiej Akademii Nauk i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Popularyzator Nauki 2016. Publikuje w piśmie Focus (teksty popularnonaukowe).

W 2020 roku w telewizji TVN Style prowadziła program Cała prawda. Odpowiadała w nim m.in. na pytania, jakie produkty kupować, w jakie teorie naukowe wierzyć i jak w natłoku informacji w internecie zachować zdrowy rozsądek. Starała się też obalać mity dotyczące porad, jak powinniśmy żyć, jeść czy spać.

Karolina Głowacka jest również członkinią Komitetu Etyki w Nauce Polskiej Akademii Nauk. Pod koniec 2020 roku dołączyła do grona organizatorek Kawiarni Naukowej Festiwalu Nauki.

Karolina Głowacka — mąż

Dziennikarka mieszka w Warszawie razem z mężem, synem i dwoma psami — Dżafarem i Lusławą.

Karolina Głowacka — Instagram

Karolina Głowacka prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @karusglowacka. Aktualnie jej profil obserwują 564 osoby.