Bransoletki z jadeitem – uniwersalna biżuteria na każdą okazję

Bransoletki z kamieniami naturalnymi, a w szczególności z jadeitem to biżuteria, która sprawdzi się na wiele okazji. Jadeity to kamienie, które występują w wielu wariantach kolorystycznych, co zdecydowanie zwiększa możliwości ich wykorzystania. Czym się kierować przy wyborze bransoletki z jadeitem? Czy tego typu biżuteria sprawdzi się jako prezent?

Uniwersalne bransoletki z jadeitami

Bransoletki z jadeitami to ozdoby w dużej mierze uniwersalne. Bardzo chętnie sięgają po nie kobiety w różnym przedziale wiekowym. Prezentują się one elegancko i stylowo, dlatego mogą nosić je nawet panie w dojrzałym wieku. Jadeit jest kamieniem uniwersalnym również dlatego, że możemy go spotkać w wielu odmianach. Na rynku dostępne są bransoletki z jadeitami w kolorze białym, zielonym, czerwonym, niebieskim, różowym czy brązowym – zobaczysz je tutaj.

Jak wybrać bransoletkę z jadeitów?

Wybierając bransoletkę z jadeitów musimy się zastanowić, który model będzie pasował do większości naszych stylizacji. Jeżeli na co dzień ubieramy się bardzo elegancko, gdyż na przykład w naszej pracy obowiązuje ścisły dress code, możemy zdecydować się na bransoletkę z jadeitami w neutralnym kolorze (na przykład białym). Gdy szukamy biżuterii do niezobowiązujących stylizacji na co dzień, możemy zdecydować się na jadeity w kolorze różowym, niebieskim, zielonym, a nawet czerwonym. 

W zależności od potrzeb możemy wybrać bransoletkę z samymi jadeitami lub model posiadający dodatkowe ozdoby wykonane ze stali nierdzewnej. Do wyboru mamy bransoletki z medalionami (część z nich jest na tyle duża, że można wykonać na nich grawer), serduszkami, kłódkami, kwiatami. Pamiętajmy, że jadeitowe bransoletki z ozdobami pasują przede wszystkim do mniej formalnych stylizacji. Częściej sięgają po nie też kobiety młode.

Z czym nosić jadeitową bransoletkę?

Bransoletki z jadeitami możemy łączyć z różnymi stylizacjami, a także z rozmaitą biżuterią. Kobiety, które cenią sobie minimalizm zazwyczaj wybierają jedną prostą bransoletkę, która jest w ich stylizacji jedyną ozdobą. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby łączyć jadeitowe bransoletki z inną biżuterią. Jadeity pasują do dodatków wykonanych ze stali szlachetnej, skóry naturalnej, rzemienia, innych kamieni naturalnych, a nawet sznurka.

Jadeit – wyjątkowy kamień, który warto jest mieć zawsze przy sobie

Popularność bransoletek z jadeitami wynika między innymi z faktu, że kamienie te od czasów starożytnych uznawane są za szczególnie wartościowe. W starożytnych Chinach jadeit był uznawany za symbol nieśmiertelności. Specjaliści od kamieni są zdania, że znaczenie jadeitu w dużej mierze uzależnione jest od jego koloru. Kamienie zielone są szczególnie doceniane przez ludzi biznesu, gdyż pomaga on w zdobywaniu bogactwa.

Bransoletki z żółtymi jadeitami mogą dodać nam energii i motywacji. Jeżeli czujemy, że w naszym życiu brakuje radości, a sprawy nie układają się po naszej myśli – bransoletka z żółtego jadeitu może pomóc ten stan zmienić.

Kobiety, którym zależy na zdobyciu mądrości i duchowej wiedzy powinny zainteresować się bransoletkami z jadeitami w kolorze niebieskim. Z kolei jadeit oliwkowy łączy w sobie cechy kamienia żółtego i zielonego.

Specjaliści zajmujący się leczniczymi właściwościami kamieni naturalnych przekonują, że noszenie jadeitów blisko ciała (na przykład w postaci bransoletek) może pomóc w leczeniu dolegliwości nerek i wątroby. 

Pamiętajmy, że ludzie z alergiami na metale mogą nosić jedynie bransoletki z jadeitu z ozdobami wykonanymi z hipoalergicznej stali nierdzewnej.