Jak stosować witaminę C do basenu?

Utrzymanie czystej wody w basenie to bardzo ważne zadanie. Środkiem, który świetnie wpływa na czystość wody w basenie, jest witamina C, czyli kwas askorbinowy w proszku. To właśnie ten składnik pomaga w pozbyciu się zielonkawego koloru, zmniejszeniu pH oraz zwiększeniu poziomu czystości. Jak stosować witaminę C do basenu? Podpowiadamy.

Witamina C do basenu – zalety

Ciepła woda w basenie, która nie ma żadnego przepływu, jest niestety bardzo dobrym środowiskiem do rozwoju bakterii, grzybów i pleśni. Właśnie dlatego tak ważne jest dbanie o basen i zwrócenie uwagi na nowoczesne środki, które są w stanie zwiększyć czystość wody. Jednym z takich środków jest witamina C, która świetnie sprawdza się jako środek odbarwiający wodę basenową. To właśnie kwas askorbinowy redukuje jony żelaza, które odpowiadają za zielonkawą i nieestetyczną barwę wody. Dodatkowo witamina C zapewnia odpowiedni poziom pH wody i sprawia, że basen jest znacznie czystszy. Tym samym można się w nim bez obaw kąpać i spędzać wspaniale czas. Kolejną zaletą jest szybkość działania, ponieważ witamina C, od razu po wsypaniu do basenu, zmienia kolor wody. Znika zielonkawy odcień i pozostaje czysta, krystaliczna woda. 

Instrukcja stosowania witaminy C do basenu

Witamina C to naturalna substancja, którą można kupić w specjalnych paczkach z zapięciem strunowym, na przykład tutaj: https://gomigo.pl/pl/products/witamina-c-do-basenu-z-instrukcja-kwas-l-askorbinowy-1-kg-migogroup-708.html?query_id=6

Kwas askorbinowy zadziała tylko wtedy, jeśli zostanie zastosowany w odpowiednich proporcjach. Oznacza to, że należy użyć od 50 do 70 mg na 1 metr sześcienny wody. Preparat trzeba najpierw rozrobić z wodą, a następnie dolać do basenu. Zwykle proces czyszczenia wody trwa od kilku do kilkunastu minut. Po tym czasie można zauważyć efekt czystego basenu. W trakcie całego procesu czyszczenia, warto dodatkowo zamieszać wodą w basenie, ponieważ przyspiesza to proces. W sytuacji, gdy proszek nie przyniósł zastosowanego rezultatu, można zwiększyć jego dawkę. Zwykle jednak witamina C działa dosyć skutecznie i daje dobre efekty.