Kim jest Natalia Piotrowska? [instagram, aladyn, accantus]

Natalia Piotrowska jest aktorką musicalową i dubbingową, wokalistką oraz instruktorką wokalną. Swoją przyszłość wiązała z dziennikarstwem, jednak kiedy obejrzała musical Taniec wampirów, zamarzyła o studiach musicalowych. Na swoim koncie ma role w wielu produkcjach, a od 2018 roku związana jest ze Studiem Accantus.

Kim jest Natalia Piotrowska?

Natalia Piotrowska urodziła się 12 września 1990 roku. Pochodzi z Branicy (gmina Bukowiec). Jest absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, gdzie z wyróżnieniem ukończyła wydział wokalno-aktorski o specjalności musical. Swój warsztat wokalny kształciła pod okiem prof. zw. dr Andrzeja Nanowskiego oraz ad. dr Beaty Koski.

Śpiewać i tańczyć lubiła od małego, a widownia nigdy nie wzbudzała w niej lęku. W szkole podstawowej śpiewała w zespole Bukowiacy, a w gimnazjum w chórze Kantyczka. Przez 9 lat śpiewała również na weselach.

W trakcie studiów wystąpiła w musicalach Wonderful Town (Polska Filharmonia Bałtycka, rola Ruth) i Godspell (Akademia Muzyczna w Gdańsku, rola Soni). Po ukończeniu szkoły zagrała w kilku produkcjach, m.in. Balladyna’68 (Teatr na Plaży w Sopocie, rola Balladyny), Abba Club (Teatr Palladium w Warszawie, rola Marii) oraz Legalna blondynka (Teatr Variete w Krakowie, role Sereny i Enid).

Od 2013 roku Natalia Piotrowska związana ze Studiem Accantus, z którym zagrała wiele recitali solowych i koncertów symfonicznych. Od 2015 roku współpracuje z Teatrem Rampa w Warszawie, gdzie można ją było zobaczyć w Rapsodii z demonem (rola Idy/Idalii), Jesus Christ Superstar (rola Marii Magdaleny), Kobietach na skraju załamania nerwowego (rola Marisy), Broadway Exclusive (jedna z głównych solistek koncertu musicalowego), Twist and shout (rola Stelli). Od 2018 roku występuje również w Teatrze Muzycznym w Toruniu, gdzie można ją oglądać w show musicalowym Siła sióstr.

W polskiej wersji językowej filmu Disneya Aladyn dubbingowała rolę księżniczki Jasmine. To był jej debiut kinowy. Premiera filmu odbyła się 8 maja 2019 w Paryżu, a w Polsce 24 maja.

Natalia Piotrkowska jest również wokalistką Studia Accantus.

Natalia Piotrkowska — Instagram

Natalia Piotrkowska prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @n_piotrkowskapaciorek_official. Na chwilę obecną profil aktorki obserwuje 18,2 tysiąca użytkowników tego serwisu.