Czy wiesz jak przedłużyć sukienkę?

Jeśli posiadamy sukienkę zbyt krótką, w której się nie czujemy komfortowo, spróbujmy przedłużyć ją. W ten sposób możemy nie tylko ją uczynić wygodniejszą, ale także nadać jej charakteru wyjątkowego oraz podarować w taki sposób drugie życie. Jak przedłużyć sukienkę? Nawet gdy nie wyróżniamy się umiejętnościami zaawansowanymi, to bez trudu poradzimy sobie z takim zadaniem, nie korzystając z pomocy profesjonalnej. Kierujmy się wskazówkami, a z całą pewnością uzyskamy efekt zamierzony.

Czym przedłużyć nasza sukienkę?

Jeśli nasza sukienka zbyt dużo odsłania, to zadbajmy o swój komfort, przedłużając ją o kilka centymetrów. Zanim jednak przystąpimy do działania, przygotujmy akcesoria niezbędne. Będą nam bez wątpienia potrzebne nożyczki, igła oraz nici. Wiele zależne jest od rodzaju przeróbek planowanych. Dowiedzmy się jak przedłużyć sukienkę oraz czym przedłużyć sukienkę, jeśli chcemy urozmaicić ją bardzo modną falbaną? Musimy z pewnością się wyposażyć w stylowy oraz wysokiej jakości materiał, który wykorzystamy, aby zwiększyć długość naszej sukienki. Przydać się mogą także efektowne frędzle, wstążka czy też koronka. W jaki sposób przedłużyć zbyt krótką sukienkę?

Zaplanujmy przede wszystkim efekt. Czy chcemy, aby nasze ubranie zachowało swój charakter? A może bardziej nam zależy na wprowadzeniu licznych urozmaiceń? Jeśli chcemy odmienić naszą sukienką, to możemy użyć materiału w bardzo kontrastowym kolorze. Zastosujmy go nie tylko do samego przedłużania kreacji, ale ozdóbmy nim także strój, na przykład przy rękawach czy też w pasie. Uzyskamy wówczas oryginalny, jak i także przyciągający efekt.

Przedłużenie sukienki koronką

Zastosowanie koronki jest prostym sposobem na wydłużenie sukienki. Przyszywając delikatną oraz transparentną lekko koronkę do dołu kreacji, dodamy jej lekkości oraz także charakteru romantycznego. Jak przedłużyć koronką sukienkę? W tym celu możemy wykorzystać chociażby starą halkę. Odetnijmy troszkę koronki, upewniając się, że wystarczy jej chociażby na przedłużenie sukienki przygotowanej. Następnie przyszyjmy ją, używając maszyny do szycia. Całkiem inną metodą jest zastosowanie kleju do tkanin w formie taśmy praktycznej. Trzeba ją włożyć wówczas pomiędzy koronkę i materiał sukienki, a następnie zaprasować.

Jeśli nam zależy na tym, aby sukienka wyglądała identycznie tak, jak przed samym wydłużeniem i nie chcemy wprowadzać żadnych nowych akcentów, to sprawdźmy samo podwinięcie. Wiele sukienek eleganckich posiada zapas materiału na sole, który wystarczy odwinąć, aby uzyskać kilak centymetrów dodatkowych długości.