Jak odświeżyć swój ogród na lato 2023?

Zależy Ci, aby Twój ogród prezentował się elegancko, a przy tym był praktyczny? Uporządkowanie przestrzeni wokół domu wymaga sporo pracy, jednak dobrze wykonana renowacja ogrodu daje niesamowitą satysfakcję z osiągniętych efektów.

Jak wykonać remont ogrodu, aby zapanował w nim ład? Wystarczy kilka drobnych prac lub wybór odpowiednich dodatków. Sprawdź, co będzie modne w 2023 roku.

Wykorzystaj rośliny i dodatki do odświeżenia swojego ogrodu

Jednym z najłatwiejszych sposobów na odświeżenie przydomowego ogrodu jest zasadzenie w nim nowych roślin. Wczesna wiosna to idealna pora na sadzenie nowych okazów na działce: kwiatów, krzewów czy drzew. Te w trakcie kwitnienia nadadzą przestrzeni niepowtarzalny wygląd.

Nowe rośliny w ogrodzie zachwycą nie tylko swoimi kolorami, ale także zapachem. Tego typu renowacja ogrodu to najszybszy sposób, aby niewielkim kosztem nadać mu nowy wygląd.

Ciekawą opcją na odświeżenie przestrzeni jest również zakup dodatków do ogrodu. Mogą to być np. konstrukcje drewniane, figurki czy domki dla owadów. Dzięki tym elementom Twoja przydomowa działka zyska nie tylko nowy wygląd, ale stanie się także miejscem przyjaznym naturze.

Postaw na drewniane konstrukcje w Twoim ogrodzie!

Renowacja ogrodu to nie tylko użyźnianie gleby, przekopywanie rabat kwiatowych czy sadzenie nowych roślin. Można postawić na dodatkowe elementy wyposażenia, dzięki którym przestrzeń nabierze charakteru. Dzięki temu spędzanie czasu w ogrodzie stanie się zdecydowanie przyjemniejsze.

Elementami, które doskonale pasują do każdej działki są konstrukcje wykonane z drewna. Ciekawą ofertą w tym przypadku dysponuje Wood&Play. W sklepie można kupić nie tylko materiały do wykonania architektury ogrodowej, ale również gotowe konstrukcje do samodzielnego montażu. Wśród najchętniej wybieranych produktów znajdują się:

  • domki drewniane dla dzieci,
  • wiaty drewniane,
  • huśtawki drewniane,
  • drewniane altany ogrodowe.

Całkowita renowacja ogrodu!

Całkowity remont ogrodu to poważna decyzja. Kompleksowa renowacja jest jednak konieczna, jeżeli przestrzeń wokół domu jest bardzo zaniedbana. Nie oznacza to, że musi ona pochłonąć bardzo duże fundusze.

Do zaplanowania ogrodu od podstaw warto wykorzystać darmowe programy lub skorzystać z pomocy fachowców. Dzięki temu można wydzielić poszczególne strefy:

  • zieloną – gdzie znajdą się rabaty kwiatowe,
  • dla dzieci – można stworzyć tam plac zabaw lub postawić domek z drewna,
  • relaksacyjną – do spędzania wieczorów, np. przy grillu,
  • użytkową – przeznaczoną do magazynowania sprzętu ogrodowego.

Coraz więcej osób chcąc sprawić swoim dzieciom przyjemność i zachęcić je do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, decyduje się na stworzenie specjalnej strefy w ogrodzie dla najmłodszych.

W ofercie Wood&Play znajdziesz ciekawe domki drewniane w podstawowych wersjach lub z dodatkami, np. huśtawką, zjeżdżalnią lub ścianką wspinaczkową.

Jeżeli Twój ogród jest duży, możesz zdecydować się także na drewnianą altanę. Dzięki niej stworzysz idealne miejsce do odpoczynku, gdzie będziesz spędzać czas z rodziną lub znajomymi.

Zależy Ci na miejscu postojowym, które zabezpieczy Twój pojazd, ale nie chcesz budować garażu? Doskonałą opcją może być także drewniana wiata z zadaszeniem. To konstrukcja, która ma funkcjonalne zastosowanie, a dodatkowo estetycznie urozmaica przestrzeń ogrodową.