Kiedy wziąć rozwód? Zobacz te znaki!

Decyzja o tym, kiedy wziąć rozwód, jest bardzo osobistą i złożoną decyzją, na którą wpływ może mieć wiele czynników, w tym stan związku, indywidualne okoliczności i wyznawane wartości. Kiedy najczęściej pary decydują się na rozwód? Oto czynniki, które najczęściej prowadzą do rozwodów!

1. Brak komunikacji między małżonkami

Brak komunikacji, głównie ze względu na zaburzone wzorce komunikacji, takie jak ciągłe kłótnie lub unikanie ważnych rozmów, mogą wskazywać na głębsze problemy w związku.

Pary, które doświadczają takich właśnie problemów, mogą w wyższym stopniu być narażone na ryzyko rozwodu w przyszłości.

2. Przemoc emocjonalna lub fizyczna

Wszelkie formy emocjonalnego, werbalnego lub fizycznego znęcania się są niedopuszczalne i są wskazówką, że nadszedł czas, aby priorytetowo potraktować swoje bezpieczeństwo i dobre samopoczucie i zdecydować się na rozwód.

W takim przypadku często wybierany jest rozwód z orzeczeniem o winie, który jest dłuższy i bardziej wymagający, ale daje więcej korzyści ofierze przemocy. W takiej sytuacji rekomendowany jest dobry adwokat Kraków rozwód – https://www.przebindowski.com.pl/adwokat-krakow-rozwod.html tego rodzaju razem z nim można wziąć łatwiej.

3. Zdrada i brak zaufania

Niewierność lub nadużycie zaufania może poważnie zaszkodzić fundamentom małżeństwa.

Odbudowanie zaufania może być w takiej sytuacji trudne, a dla niektórych może być oznaką, że związek zmienił się nieodwracalnie i nie można go już naprawić, dlatego też jedynym wyjściem staje się wtedy rozwód.

4. Brak intymności między małżonkami

Stały brak intymności, więzi emocjonalnej lub satysfakcji seksualnej może prowadzić do poczucia osamotnienia i porzucenia przez małżonka albo małżonkę.

Warto więc pamiętać o tym, że w takiej sytuacji rozwiązaniem również może stać się rozwód, gdy inne metody pomocy nie przynoszą oczekiwanych skutków.

5. Różne cele i wartości życiowe

Jeśli małżonkowie mają zasadniczo różne cele życiowe, wartości lub priorytety, które są nie do pogodzenia, utrzymanie zdrowego i satysfakcjonującego związku może być wyzwaniem.

W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem dla partnerów będzie wzięcie rozwodu, aby każdy z nich mógł skoncentrować się następnie na poszukiwaniu swojego szczęścia.

6. Brak wsparcia

Jeśli partner konsekwentnie nie zapewnia wsparcia emocjonalnego ani nie szanuje twoich uczuć, może to prowadzić do poczucia izolacji i braku szczęścia w małżeństwie.

7. Ochrona dzieci

Gdy przebywanie razem przez małżonków szkodzi emocjonalnemu lub fizycznemu samopoczuciu dzieci, również rekomendowane jest rozważenie rozwodu, by zapewnić im odpowiednie bezpieczeństwo.