Kim jest Paulina Papierska? [Top Model, wiek, Instagram]

Paulina Papierska jest zwyciężczynią pierwszej polskiej edycji programu Top Model. Wróżono jej wielką karierę, ale po zakończeniu programu słuch o młodziutkiej modelce zaginął. Sprawdziliśmy, co aktualnie słychać u Pauliny Papierskiej.

Kim jest Paulina Papierska?

Paulina Papierska pochodzi ze Zbąszynka, małego miasta w województwie lubuskim. Po maturze planowała podjąć studia na wydziale położnictwa, ale wygrana w programie Top Model przesądziła o pracy w modelingu.

Przed udziałem w Top Model Paulina nie brała udziału w profesjonalnych sesjach. Jej zgłoszenia do agencji modelek były odrzucane ze względu na stosunkowo niski wzrost (172 cm). Na udział w programie namówili ją znajomi. Dzięki udziałowi w Top Model została gwiazdą z dnia na dzień, a jej nazwisko stało się rozpoznawalne.

Paulina Papierska — TopTop Model

W Top Model Paulina przeszła długą drogę od nieśmiałej, zamkniętej w sobie dziewczyny, do zaangażowanej, profesjonalnej modelki. Już na castingu oczarowała jurorów, a widzom programu zapadła w pamięć nie tylko jako piękna i sympatyczna uczestniczka, ale też jako osoba niekryjąca swoich emocji. W programie bardzo często płakała, nie mogąc opanować targających nią uczuć. Z tego powodu zyskała nawet przydomki „beksa” i „płaczka”. Zdaniem niektórych uczestników programu była to jej zagrywka — ale jeśli było tak rzeczywiście, to sposób ten okazał się skuteczny.

Paulina Papierska ostatecznie wygrała pierwszą edycję polskiego Top Model, sto tysięcy złotych i sesję okładkową. Modelka otrzymała również kontrakt z prestiżową agencją modelek Next i firmą kosmetyczną Max-Factor – w Polsce reprezentowała Paulinę agencja D’vision. Szybko jednak okazało się, że nieśmiała dziewczyna znika w tłumie młodych, początkujących modelek i pozostałych uczestniczek Top Model. Mimo występów w pokazach polskich marek i kilku kampaniach reklamowych m.in. marek jak New Look, Max-Factor, Custo Barcelona oraz Wojas, nie osiągnęła znaczących sukcesów w modelingu.

Paulina Papierska — mąż, dzieci

Niedługo po zakończeniu programu, Paulina Papierska związała się z piłkarzem Adamem Pytlem, który obecnie gra na pozycji pomocnika w norweskim klubie FK Tønsberg. W 2017 roku na świat przyszedł ich pierwszy syn — Gabriel. Pod koniec 2020 roku urodził się natomiast jego młodszy brat — Aleksander.

Paulina Papierska — Instagram

Chociaż Paulina Papierska rzadko pojawia się w mediach, to nadal aktywnie udziela się na Instagramie. Trzydziestolatka prowadzi konto pod nazwą @papierskapaulina. Aktualnie obserwuje ją 22,4 tysiąca osób.