Stomatologia estetyczna w Warszawie: Twoja ścieżka do idealnego uśmiechu

Dla niektórych osób uśmiech jest jednym z najważniejszych elementów wizerunku. Zadbany i piękny bez wątpienia dodaje pewności siebie, jednak nie każdy rodzi się z idealnymi zębami. Na szczęście istnieje wiele sposobów na poprawę estetyki uśmiechu. Popularne zabiegi na zęby stosowane w stomatologii estetycznej są w stanie zdziałać cuda! 

Rozjaśnij swój uśmiech

Idealny uśmiech kojarzy się między innymi ze śnieżnobiałymi zębami. Jednak wiele osób zmaga się z przebarwieniami, na które wpływa wiele czynników – higiena jamy ustnej, dieta, nadmierne spożywanie kawy, herbaty czy palenie papierosów. Nie bez znaczenia są również choroby przewlekłe czy przyjmowane leki. 

Jasny i promienny uśmiech można przywrócić dzięki zabiegowi wybielania. Proces może odbyć się zarówno w domowym zaciszu, jak i w gabinecie. Przy czym profesjonalne wybielanie jest znacznie szybsze – zabieg trwa maksymalnie 90 minut. Wybielanie to bez wątpienia szybka metamorfoza uśmiechu, która pozwala pozbyć się kompleksów i poczucia zawstydzenia. W efekcie uśmiechamy się częściej, bez skrępowania i szczerzej. 

Estetyka zębów – proste korekty, olśniewające efekty

Niezadowolenie z wyglądu zębów może wynikać nie tylko z ich koloru, ale także z kształtu, nierówności czy nieatrakcyjnych przestrzeni między zębami. Z pomocą przychodzą licówki, czyli bardzo cienkie płatki. Przyklejane są na przednią ściankę zębów, przy czym stosuje się je tylko do przednich zębów – do pozostałych wykorzystuje się najczęściej korony. 

Licówki do złudzenia przypominają naturalne zęby, dzięki czemu zgryz wygląda niezwykle atrakcyjnie i spójnie. Co więcej, takie rozwiązanie może posłużyć nawet przez 15 lat – w zależności od tego, z jakiego materiału zostały wykonane licówki (porcelanowe cechują się największą trwałością). Jeśli marzysz o metamorfozie swojego uśmiechu, umów się na konsultację z zakresu stomatologii estetycznej w Warszawie: https://dentalfraternity.pl/stomatologia-estetyczna/.

Gdy uśmiech jest zbyt szeroki… 

Niektórzy po przodkach odziedziczyli tzw. gummy smile, czyli uśmiech dziąsłowy. O takim uśmiechu mówimy wtedy, kiedy pas dziąsła nad koronami zębów nie przekracza 2–3 mm. Chociaż ta przypadłość w żaden sposób nie wpływa na zdrowie, to u wielu osób stanowi problem natury estetycznej. 

W takim przypadku pomocne są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej – szczególnie gingiwektomia lub plastyka dziąseł. Pierwsze rozwiązanie polega na wycięciu nadmiaru dziąseł i odsłonięciu większej części koron, które po zabiegu stają się dłuższe i bardziej smukłe. Plastyka dziąseł również ma na celu skorygowanie nadmiaru dziąseł oraz modyfikację konturu. 

Bonding – ogromna metamorfoza uśmiechu

Coraz większym zainteresowaniem wśród pacjentów stomatologicznych cieszy się bonding. Ta technika pozwala szybko i bezboleśnie zamaskować defekty uzębienia. Polega na aplikacji na powierzchnię zębów specjalnego kompozytu. Materiał dostosowuje się do wielkości ubytków i odcienia zęba. 

W taki sposób można zniwelować ukruszenia, pęknięcia, przebarwienia na szkliwie, niewielkie szpary czy starte brzegi. Ogromnym atutem tego rozwiązania jest to, że nie wymaga szlifowania zębów, jak ma to miejsce przy licówkach. Cały proces można przeprowadzić w trakcie jednej wizyty, dzięki czemu pacjent może natychmiast cieszyć się odnowionym uśmiechem. Do minusów opisywanej metody można zaliczyć trwałość, która wynosi maksymalnie 5 lat. Oznacza to, że bonding należy powtarzać 3–5 razy częściej, niż procedurę zakładania licówek porcelanowych.