Na co zwrócić uwagę przy wyborze śpiworka do spacerówki?

Wraz z nadejściem zimniejszych dni pora pomyśleć o ciepłym śpiworku, który zapewni niemowlakowi lub maluchowi ciepło w czasie spacerów. Jeśli Twojemu dziecku nie jest wystarczająco ciepło, nie będzie zadowolony z takich wycieczek – a jak wiadomo codzienna dawka świeżego powietrza dla malucha jest bardzo ważna. Dlatego nie pozostawiaj tego wyboru przypadkowi, skorzystaj z naszych wskazówek i będziesz wiedział co wybrać, przeglądając oferty.

Śpiworek do spacerówki – czy naprawdę go potrzebuję?

Najpierw spójrz, jak zimno jest za oknem. Jeśli Tobie jest zimno – Twojemu maluchowi będzie jeszcze bardziej z racji tego, iż ma jeszcze niewykształcony układ regulacji temperatury, a ponadto podczas spaceru pozostaje nieruchome, w jednej pozycji. To już powinno dać Ci pewną odpowiedź – bez względu na to, czy chodzi o spacer w deszczowe i wietrzne jesienne dni, czy konieczność wyjścia na zewnątrz z maluchem podczas mroźnej i śnieżnej zimy, ważne jest, aby maksymalnie chronić dziecko przed chłodem i wilgocią. Dlatego właśnie śpiworek do spacerówki zdaje się być niezbędny.

Jaki śpiworek wybrać uwzględniając jego wypełnienie?

  • śpiworki wypełnione puchem,
  • śpiworki wypełnione wełną,
  • śpiworki wypełnione mieszanką tkanin.

Które wypełnienie do śpiworka wybrać?

Puch to lekki i wygodny materiał, który tworzy szczególnie przytulną i puszystą teksturę oraz środowisko dla dziecka. Można znaleźć też wersje, gdzie puchowe wypełnienie jest połączone z pierzem, co w efekcie zapewnia lekki i przewiewny śpiwór do spania, wypoczynku podczas spacerów w chłodne dni. Powietrze w wypełnieniu puchowym sprawia, że jest ono izolowane termicznie i pozwala utrzymać stałą temperaturę.

Jeśli chodzi o śpiworki z wełną – jest to materiał, który zapewnia optymalną izolację ze względu na naturalną zdolność odprowadzania wilgoci z dala od dziecka oraz regulowania temperatury. W ten sposób tworzy ciepłe i suche środowisko oraz maksymalny komfort dla dziecka. Można też znaleźć dzisiaj śpiworki hybrydowe, łączące wełnę w dolnej części i puch w górnej. Takie połączenie zapewnia mega skuteczne odprowadzanie wilgoci, przy równoczesnym zapewnieniu, że temperatura w środowisku dziecka będzie komfortowa i stabilna. Jest to lekka i przyjemna opcja.

Warto zapoznać się z różnymi wersjami dostępnymi w ofertach takich jak https://shoperly.pl/pl/spiworki-do-spacerowki-291/, aby porównać i wybrać dla dziecka to, co najlepsze.

Czego jeszcze szukać w śpiworku do spacerówki?

Dla trwałości mile widziane są klejone szwy. Fajnym dodatkiem byłby też kaptur z odpinanym sztucznym futerkiem, czy zapięcie na podwójny suwak wokół krawędzi. Taki śpiworek powinien też być wiatroodporny i odporny na wodę i zabrudzenia. Oczywiście też upewnij się, że jego rozmiar pasuje i do gabarytów maluszka i do wielkości wózka – to jest w sumie absolutna podstawa, dla mądrego wyboru tego akcesorium.