Komu pasuje sukienka w kształcie litery a?

Na pewno spotkałyśmy się z czymś takim jak sukienka w kształcie litery a. Przekonajmy się co to za sukienka, jak i także wybrać jej odpowiednią długość. Odpowiedzmy sobie na wszelkie najważniejsze pytania.

Jak wygląda sukienka w kształcie literki a?

Tak naprawdę pierwszym projektem, który wykorzystał w swoich kreacjach linię A, był znany Christian Dior. Do dzisiaj krój ten dominuje w kolekcjach domu mocy Dior. Na znacznie szerszą skalę sukienka w kształcie litery A, została rozpropagowana przez Yves Saint Laurent. W latach pięćdziesiątych wypuszczał swoją jakże słynną kolekcję sukienek trapezowych. Wyróżniały się one bardzo nowoczesnym (jak na tamte czasy) krojem. Sukienki tak naprawdę były w ramionach wąskie oraz do tego rozszerzone bardzo mocno na dole. Dzięki temu kreacja układała się w kształt charakterystyczny A. Sukienki współczesne o linii A wyglądają niesamowicie podobnie do siebie, chociaż projektanci nie ograniczają już się do wyłącznie czystej oraz prostej linii, ale wprowadzają także przeróżne zaszewki czy też zakładki. To dzięki nim sukienka się układa na ciele lepiej. Trapezowy kształt jest niekoniecznie stosowany na całej długości sukienki, czasem kreacja się rozszerza dopiero od samej talii.

Sukienki trapezowe przeżywają już prawdziwy renesans. Jest to jeden z wykorzystywanych najchętniej fasonów. Głównie dlatego, że tenże krój uchodzi za naprawdę wyszczuplający. linia A pojawia się także w fasonach wieczorowych oraz casualowych, nadaje się również na sukienki do pracy.

W jaki sposób wybrać długość odpowiednią?

Pierwsze sukienki trapezowy kończyły się tuż za naszymi kolanami. Jest to zdecydowanie dla większości kobiet najkorzystniejsza długość. Kreacja trapezowa kończąca się właśnie w tym miejscu znacznie wyszczupla figurę oraz podkreśla bardzo ładnie nogi. Robi to nawet, gdy raczej nasze nogi nie należą do bardzo zgrabnych. Sukienki za kolano na pewno skutecznie zakrywają pełne uda oraz biodra. Mogą także wymodelować nieco węższą talię, jeśli wybierzemy model z zaszewkami. Długie wieczorowe sukienki o linii A działają także wyszczuplająco, szczególnie gdy wybierzemy uproszczony fason, bez draperii ozdobnych oraz błyszczących aplikacji w partiach dolnych ciała.

Na kobietach szczupłych oraz wysokich bardzo efektywnie się prezentują sukienki trapezowe mini, które sięgają do połowy uda czy też nawet krótsze. Fason ten wyeksponować pomoże nam zgrabne nosi, a jeśli sylwetka jest za chuda, to prosta trapezowa kreacja da wrażenie bioder i piersi nieco bardziej zaokrąglonych. Mini trapezowa korzystna jest bardzo dla drobnych oraz niskich kobiet.