Co ma znaczenie podczas wybierania peruki?

Dostępne na rynku peruki odznaczają się wysoką jakością, łatwo je pomylić z prawdziwymi włosami. Stają się piękną ozdobą, idealnie nadającą się na co dzień lub na imprezę. Jeśli ktoś chce szybko i bezinwazyjnie odmienić swój wygląd, to warto odwiedzić sklep z perukami. Jest to te świetna opcja dla osób, które nie są jeszcze gotowe na ostre cięcia i boją się nieodwracalnej metamorfozy. Za pomocą peruki można też sprawdzić to, jaka fryzura pasuje komuś najlepiej, co ułatwi podjęcie ostatecznej decyzji. Istotne jest to, aby idealnie dopasować perukę, dzięki czemu wszyscy będą patrzeć na nią jak na prawdziwe włosy.


Jaka peruka będzie dobrym wyborem?


Perukę można oczywiście kupić przez Internet, ale jeśli ma być idealnie dopasowana, to należy ją przemierzyć. W sklepie z perukami można liczyć na fachowe doradztwo, możliwość przetestowania różnych fryzur. Znalezienie wymarzonego uczesania stanie się zdecydowanie łatwiejsze. Warto zastanowić się najpierw nad tym, czy peruka ma być naturalna, czy może lepszym wyborem będzie wersja syntetyczna. W obu przypadkach można mówić zarówno o plusach, jak i minusach. Peruki naturalne wyglądają jak prawdziwe włosy, zapewniają też ogromne możliwości stylizacyjne. Na ich korzyść przemawia wysoka trwałość. Trzeba jednak liczyć się z relatywnie wysoką ceną. Plusem może być też łatwiejsza pielęgnacja i stylizacja. Peruka syntetyczna nie wymaga codziennego układania, jest tańsza od wersji naturalnej. Jeśli wybierze się model wysokiej jakości, to można liczyć na uzyskanie efektu bardzo zbliżonego do naturalnego wyglądu. Niestety kwestie związane ze stylizacją, żywotnością i trwałością pozostawiają wiele do życzenia.

Warto też mieć na uwadze to, że peruki różnią się pod względem konstrukcji. Podstawowe modele są produkowane maszynowo. Składają się z gumek i koronkowych osłon. Jeśli ktoś szuka peruki z włosami, które zdają się wyrastać z głowy, to powinien postawić na modele monofilament. W ich przypadku każdy włos jest przyczepiany osobno. Jeszcze innym rozwiązaniem będzie peruka z rozmytą linią, dzięki czemu przednia linia włosów wygląda bardzo naturalnie, nie ma nieestetycznych połączeń ze skórą głowy. W sprzedaży znajdują się także peruki ręcznie robione na tiulu. Są one tkane, lekkie, przewiewne, bardzo wygodne. Jeśli ktoś ma wrażliwą skórę, to takie rozwiązanie będzie dla niego idealne. Perukę powinno się dobrać do typu urody, naturalnego koloru swoich włosów, kształtu twarzy i jej rysów. Na uwadze należy mieć jakość materiałów, z których została wykonana peruka. Znaczenie ma także możliwość regulacji i dopasowania do głowy.