Kim jest Sylwia Dekiert? [wiek, dzieci, Instagram]

SONY DSC

Sylwia Dekiert to popularna dziennikarka sportowa TVP, u której miłość do sportu narodziła się jeszcze w dzieciństwie. Już jako sześciolatka zaczęła bywać z rodzicami na stadionie żużlowym. Jeśli jesteście ciekawi informacji z życia prywatnego oraz zawodowego kobiety, przeczytajcie poniższy artykuł.

Kim jest Sylwia Dekiert?

Sylwia Dekiert urodziła się 12 marca 1979 w Zielonej Górze. Jest absolwentką filologii polskiej ze specjalnością dziennikarską na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Większość widzów na pewno kojarzy ją z dziennikiem sportowym, który prowadzi na antenie TVP Sport. Sylwia Dekiert jest również jedną z prowadzących Wielkie Testy TVP, podczas których znani z show-biznesu ludzie sprawdzają swoją wiedzę w różnych dziedzinach.

Podczas Igrzysk Olimpijskich w Turynie, Vancouver, Londynie, Soczioraz Pjongczangu prowadziła studio olimpijskie. W 2018 roku stworzyła cykle reportaży Orły Nawałki oraz Orły Sportu. Była współgospodarzem studia w czasie meczów piłkarskich mistrzostw Europy 2020.

W 2018 roku była nominowana do Telekamer w kategorii Odkrycie Roku, a w 2021 w kategorii Komentator sportowy.

Sylwia Dekiert – życie prywatne

Sylwia Dekiert ma trójkę dzieci. Synów Doriana i Igora z Rafałem Darżynkiewiczem, który również jest dziennikarzem i komentatorem sportowym. Niestety w 2018 roku para się rozstała.

W 2019 roku dziennikarka zaręczyła się z producentem TVP Sport — Sławomirem Nelupem, z którym ma syna Luka.

Sylwia Dekiert – Instagram

Dziennikarka prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @sylwiadekiert, gdzie publikuje zdjęcia zarówno z życia prywatnego, jak i zawodowego. Na chwilę obecną profil Sywii Dekiert obserwuje 18,7 tysięcy użytkowników tego serwisu.