Czy warto ustawić w swojej kuchni kitchen helpery?

Kitchen helpery są kuchennymi pomocnikami. Składają się ze schodków i barierek zlokalizowanych w górnej części. Można je ustawić w kuchni przy blacie. Dziecko może na nie wejść i zobaczyć, co rodzice robią w kuchni. Są pod tym względem bezpieczniejsze niż zwykłe krzesła, które nie mają barierek. Czy warto zatem zakupić do swojej kuchni taki mebel?

Od kiedy dziecko może korzystać z kitchen helpera?

Eksperci zalecają, aby z kitchen helperów korzystały maluchy powyżej pierwszego roku życia. Jednak można zaznajamiać z nimi dzieci, które potrafią już samodzielnie raczkować i stać z podpórką. Oczywiście pociech nie należy pozostawiać samych na pomocnikach kuchennych. W pobliżu nie mogą się też znajdować żadne ostrze narzędzia np. noże czy widelce. 

Kitchen helpery – jakie korzyści niosą dla dzieci i rodziców?

Za sprawą kitchen helpera dziecko może spojrzeć na świat z góry i zobaczyć, co jego rodzic robi w kuchni. W ten sposób maluch nauczy się też wspinać po stopniach, co w przyszłości sprawi, że pokonywanie dużych schodów nie będzie dla niego problemem. Większe dzieci za sprawą kitchen helperów mogą zacząć pomagać mamie lub tacie podczas przygotowywania posiłków. Rodzice zyskają natomiast spokój. Będą mieć bowiem swoje pociechy zawsze obok siebie. Ciekawe modele kitchen hleperów znaleźć można np. w ofercie sklepu internetowego https://tuptiwood.pl/.

Czy istnieje idealny kitchen helper?

Jakie kitchen helpery cieszą się największą popularnością na rynku? Jak wybrać odpowiedni model? Ogromne znaczenie ma zawsze materiał wykonania. Warto stawiać na pomocniki kuchenne z solidnej płyty. Są bowiem wytrzymałe, stabilne i bezpieczne w użytkowaniu. Kitchen helpery nie mogą się chwiać. Modele zbyt wąskie na dole bywają mało stabilne, co w przypadku ruchliwych dzieci skończyć się może bardzo źle. Lepiej zakupić więc produkt z nieco szerszym dołem. 

Bardzo ciekawą propozycją są kitchen helpery z możliwością regulacji. To świetne rozwiązanie w przypadku najmniejszych dzieci. Można wówczas bez problemu dostosować wysokość podestu i stopni do wzrostu malucha. Ostatnią istotną kwestią jest design produktu. W końcu każdy chciałby znaleźć produkt, który będzie pasować do wystroju całej kuchni. Pod tym względem pomocniki kuchenne wykonane z drewnianej sprawdzają się wręcz doskonale. Pasują bowiem zarówno do aranżacji nowoczesnych, jak i tych nieco bardziej klasycznych. Utrzymane są w uniwersalnej, neutralnej kolorystyce i mają raczej prostą formę.