Home and you poduszki – jak wybrać odpowiednie?

Home and you poduszki dekoracyjne to jeden z ważniejszych elementów wystroju naszego salonu. Mamy jednak problem z uch wyborem. Nie chcemy wybierać tutaj przy pomocy przypadku. Raczej wolelibyśmy wiedzieć na co konkretnie zwrócić naszą uwagę.

Rozmiar ma znaczenie

Przy wyborze Home and you poduszki kierować się najlepiej rozmiarem swojej sofy. W większości przypadków, dla sof trzy-osobowych, rozmiarem najlepszym będą takie rozmiary jak 50 x 50 centymetrów czy też 45 x 45 centymetrów. Mniejsze poduszki wyglądać będą dosyć dziwnie. Gdy jesteśmy posiadaczami sporej sofy z bardzo dużą ilością miejsca do siedzenia, to możemy spokojnie zastosować dekoracyjne poduszki w rozmiarach XXL. Są to poduszki o wymiarze 60 x 60 centymetrów czy też 70 x 70 centymetrów. Stworzą one u nas w salonie wrażenie sporej przytulności. Jeśli nasza sofa jest naprawdę nowoczesna i ma  niskie oparcie czy też po prostu jest małych rozmiarów, to dobrym pomysłem będzie wykorzystanie poduszek o rozmiarze 40 x 40 centymetrów. Nie będzie ich trzeba przekładać, aby móc usiąść wygodnie. Poduszki w rozmiarze tym świetnie się sprawdzają na fotelach.

Home and you poduszki i ich kształt

Najbardziej popularnym kształtem poduszek jest oczywiście kształt kwadratowy. W sklepach dosyć często możemy także spotkać prostokątne poduszki, ale także wałki czy też poduszki okrągłe. Jak wybrać ten możliwie najlepszy kształt? Musimy sobie po prostu odpowiedzieć do czego chcemy tę poduszkę w ogóle używać.

Jeśli chcemy sobie usiąść wygodnie oraz podeprzeć swoje plecy na całej długości, to wybierzmy poduszkę kwadratową. Są one najbardziej wszechstronne. Do tego jest to idealne podparcie podczas siedzenia na dosyć twardym fotelu czy też krześle.

Poduszki prostokątne najlepiej się nadają do podparcia niższej części naszego kręgosłupa czy też szyi. Jeśli z kolei posiadamy sofę skórzaną, to lepiej rozważmy poduszki na kanapę o kształcie wałka, ponieważ one nie ześlizgują się w dół oraz zapewniają o wiele lepsze podparcie naszych lędźwi.

Musimy również wziąć pod uwagę jaki konkretnie efekt zamierzamy osiągnąć. Użycie samych poduszek kwadratowych w takim samym rozmiarze będzie miało bardziej prosty oraz także współczesny wygląd. Jeśli nam zależy na charakterze bardziej elektrycznym naszego wnętrza, to postawmy na poduszki o różnych rozmiarach oraz o różnych kształtach.

Na pewno poradzimy sobie z wyborem idealnych poduszek. Efekt będzie piorunujący i zrobi na nas ogromne wrażenie. Lubimy małymi dodatkami całkiem zmieniać nasze wnętrza.