Kim jest Monika Krzywkowska? [mąż, rak, Instagram]

Monika Krzywkowska to polska aktorka, której popularność przyniosła rola Teresy w serialu telewizji Polsat Samo życie. Występowała w nim przez 8 lat. Jakiś czas temu zniknęła jednak z show-biznesu. Okazuje się, że aktorka zmagała się z nowotworem. Na szczęście udało się jej wygrać walkę z chorobą. Jeśli jesteście ciekawi, co wiadomo o życiu prywatnym i zawodowym Moniki Krzywkowskiej, koniecznie zapoznajcie się z poniższym artykułem!

Kim jest Monika Krzywkowska?

Monika Krzywkowska urodziła się 23 lutego 1973 roku w Warszawie. Jest absolwentką Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie. Występuje w filmach, serialach oraz na deskach teatrów. Jest również aktorką dubbingową. Jej głosem mówiła, m.in. Helena Bonham Carter w polskiej wersji amerykańskich filmów Jeździec znikąd oraz Kopciuszek.
Największą popularność przyniosła jej rola w serialu Samo życie. W postać Teresy Jankowskiej-Szpunar wcielała się przez 8 lat. Widzowie mieli okazję oglądać ja również w innych serialach, m.in. w Skazanych, Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową, 39 i pół tygodnia oraz Wkręceni.
W 2015 roku aktorka nominowana była do Telekamer Tele Tygodnia 2016 w kategorii Aktorka. W 2010 roku otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych za rolę Anny Wojnicew w Sztuce bez tytułu. W 2012 roku została nagrodzona Feliksem Warszawskim za pierwszoplanową rolę żeńską w spektaklu Moralność Pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej.

Monika Krzywkowska — mąż

Mężem Moniki Krzywkowskiej jest Marcin Krzywkowski. Para poznała się jeszcze w liceum. Mimo iż wtedy między nimi nie zaiskrzyło, z biegiem lat uświadomili sobie, że są dla siebie przeznaczeni. Na ślubnym kobiercu stanęli jednak dopiero po 18 latach wspólnego życia, a owocem ich związku jest córka Lena.

Monika Krzywkowska — rak

Przed laty aktorka zachorowała na czerniaka. Zrezygnowała wtedy z występów przed kamerą. Na szczęście, nowotwór został wykryty stosunkowo wcześnie, co zwiększyło szanse Moniki na pokonanie choroby. Po powrocie do formy Krzywkowska wznowiła pracę na planach zdjęciowych.

Monika Krzywkowska — Instagram

Monika Krzywkowska prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @krzywkowskamonika. Na chwilę obecną, jej aktywność śledzi tam niemal 12 tysięcy użytkowników