Bottega Veneta – stylowe perfumy dla elegantek

My kobiety uwielbiamy klasyczne zapachy. Często sięgamy zarówno po te świeże, orzeźwiające jak i bardziej ciepłe, zmysłowe. Perfumy Bottega Veneta to propozycja dla pań poszukujących elegancji we wszystkim, co je otacza. Przyjrzyjmy się bliżej tej wyjątkowej marce.

Od skórzanych torebek do produkcji perfum, czyli początki marki Bottega Veneta

Obecnie dom mody Bottega Veneta znany jest z tworzenia odzieży, butów czy biżuterii, ale również perfum, które proponuje perfumeria.pl/collections/bottega-veneta. Historia marki Bottega Veneta zaczyna się jednak w latach 60. XX wieku. Na samym początku swojej działalności marka ta zasłynęła z produkcji torebek skórzanych. Wyjątkowe, wyróżniające się elegancją i precyzyjnym wykonaniem modele zyskały rzesze fanów. Obok tych produktów ciężko było przejść obojętnie. Już na pierwszy rzut oka zachwycały stylem i jakością. Te doskonałe projekty z pewnością stały się inspiracją do stworzenia przez markę linii perfum. Pachnidła te do dziś zachwycają kompozycjami. Są harmonijne, ale przy tym bogate i wyraziste. Nie sposób pomylić perfum od Bottega Veneta z innymi.

Zmysłowe zapachy od Bottega Veneta, które zachwycają

Zamknięte w minimalistycznych flakonach, kryją w sobie intrygujące skórzane nuty, które nawiązują do początków marki. Niewymuszony projekt opakowania zachwyca elegancją. Subtelnie podkreśla to co najważniejsze, czyli bogate, intensywne wnętrze. Flagowa propozycja marki o tej samej nazwie została wypełniona bergamotką i różowym pieprzem. Ten wyrazisty akord przełamano paczulą i jaśminem. Składniki te powodują, że zapach kojarzy się z ciepłem i słońcem.

Świeże nuty zapachowe od Bottega Veneta

Dom mody ma propozycję nie tylko dla kobiet poszukujących intensywnych, zmysłowych perfum. Panie kochające świeże, orzeźwiające nuty z odrobiną owoców również znajdą coś dla siebie. Bottega Veneta Ilusione jest o wiele lżejszą kompozycją, którą można opisać jako kwiatowo-drzewno-owocową. Propozycja ta została zaprojektowana przez dwie kobiety: Amandine Clerc-Marie oraz Annick Menardo. W tym damskim zapachu na pierwszy plan wybiega bergamotka, która przeplata się z kwiatem pomarańczy oraz porzeczką. Lekko słodkawe akordy przełamują bardzo świeże dodatki w postaci zielonych liści figowca. Kompozycję równoważy bób tonka oraz drzewo oliwne. Całość jest śmiała i niebanalna. Z pewnością urzeka i zapada w pamięć. To zapach ponadczasowy, który kochają kobiety poszukujące lekko zmysłowych, lecz wciąż odrobinę świeżych nut.