Jaki kolor pasuje do zielonego?

W dzisiejszych czasach każdy może tworzyć modne stylizacje z kolorem zielonym w roli głównej. Od lat uważano, że kolor zielony najbardziej pasuje osobom z jesiennym typem urody. Obecnie jednak panuje przekonanie, że każdy może zakładać ubrania z dowolnym odcieniem zieleni, jeśli faktycznie dobrze czuje się w takim kolorze. W artykule wyjaśniamy, jaki kolor pasuje do zielonego. 

1. Z czym łączyć kolor zielony?

2. Jaki kolor pasuje do zielonego? 

Jeśli chodzi o zieleń, to ten kolor pasuje przede wszystkim osobom o rudych lub kasztanowych włosach, o ciemnej oprawie oczu. Ponieważ jest wiele odcieni koloru zielonego, to można poeksperymentować na przykład ze stylizacjami typu butelkowa zieleń. Ciemne lub jasne odcienie zielonego można łączyć z niektórymi kolorami. Zawsze można skorzystać z porad stylistów, którzy podpowiedzą, jaki kolor pasuje do zielonego i jak uzyskać ciekawe połączenie kolorystyczne, które będzie pasować do danej osoby. Szafa z zielonymi ubraniami nie będzie monotonna, jeśli da się wykreować modne połączenie zieleni z ubraniami i dodatkami w innych kolorach. Zielone kolory pasują wszystkim, pod warunkiem że będą dobrze połączone z innymi barwami. Warto pamiętać, że nie wszystkie odcienie zielonego ubrania będą pasować do pracy, jeśli w firmie panuje dość sztywny dress code. W takich przypadkach bardziej odpowiedni będzie odcień butelkowej zieleni niż rzucający się w oczy jaskrawy odcień zieleni. 

Z czym łączyć kolor zielony?

Przykładowe odcienie koloru zielonego to ciemna zieleń (butelkowa zieleń), khaki, oliwkowy, szmaragdowy, seledynowy, limonkowy, pistacjowy, miętowy i morski. Odpowiednio dobrane połączenia kolorystyczne z pewnością stworzą modne stylizacje na każdy dzień i na wieczorne wyjście. Na pytanie, z czym łączyć zielony, można odpowiedzieć, że jest kilka klasycznych połączeń, które w świecie mody funkcjonują od dawna. Są to połączenia takie jak zielony z kolorem białym i beżowym, butelkowa zieleń z kolorem bordowym, intensywny czerwony z soczystą zielenią, zielony z kolorem niebieskim lub granatowym, zielony z brązowym, zielony z żółtym lub z kolorem złotym i zielony z kolorem czarnym, lub z odcieniami szarości. Modnym połączeniem może być też zielony z różowym. 

Jaki kolor pasuje do zielonego? 

Połączenia zieleni z innymi kolorami umożliwiają na tworzenie wielu ciekawych stylizacji. W zależności od okazji mogą być to duety eleganckie lub mocno rzucające się w oczy. Już teraz warto sprawdzić, jakie ubrania znajdują się w swojej szafie i dokupić do nich brakujące elementy modnych stylizacji. Najważniejsze jest, by świetnie się czuć w wybranych połączeniach zieleni z innymi barwami.