Czy wiesz jak sprać długopis?

Kwestia tego jak sprać długopis to zagadnienie/pytanie, które w wyszukiwarce internetowej pojawia się niezwykle często. Zapoznajmy się zatem nieco bliżej i spróbujmy znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Co będziemy potrzebować?

Zanim sobie odpowiemy na pytanie jak sprać długopis, to w pierwszej kolejności zapoznajmy się z tym czego będziemy potrzebować, aby usunąć plamy z długopisu czy też tuszu. Będą to: kwasek cytrynowy, sok z cytryny, terpentynę (szczególnie w przypadku elementów garderoby, które są zrobione z wełny czy też z materiałów syntetycznych), kwaśne mleko, aceton, lakier do włosów, zmywacz do paznokci, spirytus salicylowy, alkohol, mleczko do twarzy (w przypadku skórzanych czy też kanap wykonanych ze sztucznej skóry), ocet, szare mydło, pastę do zębów (w przypadku rąk) czy też czystą szmatkę bawełnianą bądź suche papierowe ręczniki.

Przejdźmy do sposobów

W pierwszym sposobie należy zaplamione miejsce zwilżyć dokładnie wodą. Posypujmy plamkę kwaskiem cytrynowym. Po dosłownie kilku minutach należy obficie ją spłukać wodę. Tenże sposób sprawdzi się najlepiej na jedwabiu czy też na wełnie.

Drugi sposób polega na tym, aby znowu nasączyć plamę wodą oraz usuwamy nadmiar tuszu. Pozostawiamy, aż do samego wyschnięcia. Pod plamą należy podłożyć papierowy ręcznik, plamę spryskujemy z wierzchu lakierem koniecznie do włosów i kładziemy na nią ręcznik suchy papierowy. Kiedy tusz rozpuszczony wniknie w ręcznik papierowy to pozostałości po plamie usuniemy podczas prania normalnego.

Następny sposób mówi o przemyciu plamy gorącą gliceryną czy też ciepłym oraz czystym alkoholem. Można także użyć soku z cytryny czy też octu. Możemy także użyć acetony czy też kwaśnego ewentualnie mleka. Plamę przemywamy dosłownie kilka razy po czym spłukujemy obficie. Normalnie w dalszym kroku pierzemy. Bardzo dobrze działa na plamy powstałe na lnie oraz na bawełnie.

W kolejnym sposobie stosuje się terpentynę na świeże plamy czy też roztwór szczawiowego kwasu. Następnie spłukujemy to zimną wodą oraz normalnie pierzemy. Tenże sposób sprawdza się najlepiej przy plamach z kalki oraz kopiowego ołówka.

Ostatni sposób pomoże nam na świeże plamy z długopisu powstałe na dżinsach oraz innych tkaninach grubych usunąć można używając mydła szarego. Plamę natrzeć należy suchym mydłem. Tak pozostawmy na około godzinę, a następnie rzecz zaplamioną pierzemy normalnie.

Czy sposoby te są w pełni jasne? Jeśli tak, to nie pozostaje nam nic innego jak wypróbowanie jednego z nich i cieszyć się pożegnaniem z plamy długopisu. Właśnie na to liczymy.