Jak wyglądają zajęcia z angielskiego dla dzieci?

Dobrze poprowadzone zajęcia z angielskiego dla dzieci i młodzieży to niezwykła przygoda, która pozwala połączyć naukę języka z zabawą i rozwojem – nie tylko językowym. Jak wybrać dobrą szkołę angielskiego dla dzieci w Gliwicach? Jak powinny wyglądać zajęcia dla najmłodszych?

Jak wyglądają zajęcia z angielskiego dla dzieci? Przykład Early Stage w Gliwicach

Szkoła Early Stage stawia na naukę w atmosferze pełnej radości i interakcji z rówieśnikami. Zajęcia są dostępne dla dzieci już od 3. roku życia, dlatego każdy ma szansę rozpocząć swoją przygodę z językiem angielskim od najmłodszych lat. Z drugiej strony nie ma najmniejszego problemu, aby dołączyć do kolejnych grup wiekowych – lektorzy chętnie Ci pomogą dobrać grupę do potrzeb i możliwości dziecka.

Jak wygląda angielski dla dzieci w Gliwicach w szkole Early Stage? Metoda nauczania opiera się na 12 supermocach, które angażują wyobraźnię, pamięć i zmysły uczniów. Lektorzy korzystają ze sprawdzonych technik pracy z dziećmi i młodzieżą, dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb. Lekcje są inspirujące i pełne energii, a lektorzy stale rozwijają swój warsztat, co sprawia, że są jednymi z najlepszych metodyków w branży.

Jakie są poszczególne grupy wiekowe i na jakiej podstawie się je dobiera?

Early Stage prowadzi kursy dla czterech grup wiekowych:

 • Kids — kurs angielskiego dla dzieci w wieku 3-6 lat
 • Juniors — kurs angielskiego dla dzieci w wieku 7-10 lat
 • Teens — kurs angielskiego dla nastolatków w wieku 11-14
 • Masters — kurs angielskiego dla młodzieży w wieku 15-19 

Ale to jeszcze nie wszystko. Angielski dla dzieci w Gliwicach uwzględnia nie tylko wiek ucznia, lecz także jego umiejętności. O czym mowa? Czy dziecko musi znać konkretne słówka? Nie, w żadnym wypadku  – Early Stage działa elastycznie, na podstawie ciekawych, kreatywnych, interaktywnych technik. Najważniejsze jest to, aby mózg dziecka był w stanie nadążyć za proponowanymi dla każdej grupy wiekowej modelami nauki. 

Właśnie dlatego poszczególne etapy wymagają różnych umiejętności miękkich dziecka, ale  –  co równie ważne –  pomagają je też kształtować. Dlatego uczeń po ukończeniu kursu Masters będzie miał aż dziesięć praktycznych zdolności na miarę XXI wieku:

 • autonomia,
 • proaktywność,
 • krytyczne myślenie,
 • kompetencje społeczne,
 • umiejętność uczenia się,
 • kreatywność,
 • komunikatywność,
 • nastawienie na rozwój,
 • otwartość,
 • twórcza ekspresja.

Angielski dla dzieci w Gliwicach i autorska metoda 12 supermocy

Zainteresowały cię supermoce? Oto pełna lista 12 supermocy wykorzystywanych w ramach metody angielskiego w Early Stage:

 1. Rym — wykorzystywanie rytmu i rymów do zapamiętywania słów i struktur językowych.
 2. Muzyka — wykorzystywanie muzyki jako narzędzia wspomagającego naukę języka angielskiego.
 3. Ruch — wykorzystywanie aktywności fizycznej i ruchu do angażowania uczniów w proces nauki.
 4. Relacje — budowanie pozytywnych relacji między uczniami, co sprzyja efektywnej nauce.
 5. Współpraca — zachęcanie do współdziałania i wspólnego rozwiązywania zadań, co umożliwia osiągnięcie lepszych rezultatów.
 6. Komunikacja — rozwijanie umiejętności komunikowania się w języku angielskim w różnych sytuacjach.
 7. Humor — wykorzystywanie humoru jako narzędzia motywacyjnego i sprzyjającego pozytywnej atmosferze na lekcji.
 8. Kreatywność — zachęcanie uczniów do kreatywnego wyrażania się po angielsku, co sprzyja rozwijaniu praktycznych umiejętności językowych.
 9. Krytyczne myślenie — rozwijanie umiejętności analizy, oceny i rozumienia informacji w języku angielskim.
 10. Autonomia — zachęcanie uczniów do podejmowania samodzielnych decyzji i odpowiedzialności za swój proces nauki.
 11. Spiralność — wykorzystywanie powtarzających się tematów i struktur językowych w celu utrwalenia wiedzy i umiejętności.
 12. Autorskie materiały — tworzenie unikalnych materiałów dydaktycznych, które przyciągają uwagę uczniów i motywują do nauki.

Gdzie odbywają się zajęcia Early Stage w Gliwicach?

Angielski dla dzieci Gliwice odbywa się w kilku lokalizacjach. Są to m.in. ZSO nr 14 w Sośnicy oraz w przedszkole Kraina Ciekawości i lokal własny Early Stage przy ul. Daszyńskiego 25. Co więcej, zajęcia są prowadzone w czasie świetlicowym w kilku gliwickich szkołach podstawowych  –  możesz sprawdzić ich lokalizacje na mapie, którą umieściliśmy na naszej stronie internetowej. Pozwól swojemu dziecku dołączyć do fantastycznej przygody z angielskim!