Liposukcja kawitacyjna to nieinwazyjny sposób na pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej. Efekty są rewelacyjne i zauważalne bardzo szybko. Ile kosztuje liposukcja kawitacyjna? Czy istnieją przeciwskazania do jej wykonania? Poznaj opinie na temat zabiegu.
Liposukcja kawitacyjna — co to jest?
Liposukcja kawitacyjna to nowatorski i bezpieczny sposób na szybkie pozbycie się niechcianych wałeczków z brzucha, pośladków, wewnętrznych stron ud, a nawet ramion. Polega on na rozbijaniu błony komórkowej komórek tłuszczowych za pomocą ultradźwięków.
Jest to bardzo skuteczna i, co istotne, nieinwazyjna metoda, polegająca na wykorzystaniu ultradźwięków w zjawisku kawitacji, czyli implozji komórek. Sprawia ona, że cząsteczki w tkankach wpadają w drgania powodując wewnątrztkankowy masaż” – tłumaczy kosmetolog Karolina Sobaczyńska-Bartos. „Wytworzona w ten sposób energia trwale uszkadza błony komórkowej adipocytów (komórek tłuszczowych) i uwalnia wolne kwasy tłuszczowe oraz glicerol do przestrzeni międzykomórkowej, gdzie następnie odprowadzane są one przez układ naczyniowo-chłonny do wątroby. To tutaj, po wchłonięciu przez bogatą sieć naczyń włosowatych, około 70% całkowitej ilości trójglicerydów jest rozkładana w wyniku procesów metabolicznych. Natomiast pozostałe 30% trójglicerydów jest rozkładane przez komórki układu odpornościowego, czyli makrofagi.
Podczas serii liposukcji należy odpowiednio zadbać o wątrobę, ponieważ bierze ona udział w rozkładzie tłuszczów.
Aby nie obciążać tego organu, w czasie trwania serii zabiegów powinno się przestrzegać lekkostrawnej diety. Ma to tez swoje dodatkowe plusy, ponieważ szybciej pozbyć się można niechcianego zapasu tłuszczu – doradza specjalistka.
Podczas zabiegu wykorzystuje się skoncentrowane preparaty pielęgnacyjne, co przynosi szereg korzyści dla kondycji skóry. Do najpopularniejszych składników aktywnych należą kofeina, retinol, fosfatydylocholina i algi.
Liposukcja kawitacyjna regeneruje również skórę, a ciepło, które wytwarza się podczas działania fal ultradźwiękowych — odpręża i rozluźnia mięśnie. Jest to również świetny zabieg likwidujący cellulit. Ultradźwięki niskiej częstotliwości działają na bardzo głębokie warstwy tkanek, dzięki czemu mają zbawienny wpływ na cały organizm.
Dodatkową zaletą zabiegu jest usprawnienie przepływu limfy (likwiduje więc obrzęki), podkręcenie przemiany materii w komórkach (a więc chudniesz szybciej), a także stymulowanie układu krążenia.
Liposukcja kawitacyjna – efekty
Po zabiegu liposukcji kawitacyjnej możesz oczekiwać:
- wyraźnego zmniejszenia się tkanki tłuszczowej;
- wygładzenia cellulitu;
- usprawnienia przemiany materii w komórkach;
- wymodelowania sylwetki.
Liposukcję kawitacyjną można wykonać w niemal każdym miejscu na ciele: pośladki, wewnętrzna strona ud i kolan, kostki, obszar pod łopatkami, a także okolice lędźwi zostaną uwolnione od niechcianego tłuszczyku. Zabiegu nie powinno się wykonywać jedynie w okolicach twarzy, pachwin i stref intymnych, a także na głowie, szyi, stopach oraz dłoniach.
Liposukcja kawitacyjna – przeciwwskazania
Liposukcja kawitacyjna nie powinna być przeprowadzona w przypadku:
- nadwrażliwości na ultradźwięki;
- posiadania metalowych implantów;
- wszczepionego rozrusznika serca;
- ciąży;
- miesiączki;
- cukrzycy;
- epilepsji;
- stwardnienia rozsianego.
Przeciwwskazaniem jest również gorączka, stany zapalne oraz grzybicze skóry w obszarze zabiegowym, a także przerwanie ciągłości naskórka.
Liposukcja kawitacyjna – opinie
Opinie osób, które poddały się zabiegowi liposukcji kawitacyjnej, wskazują, że jest to metoda godna polecenia każdemu, kto boryka się z niechcianymi fałdkami i cellulitem. Zabiegi są bezbolesne i nie wymagają żadnego okresu rekonwalescencji. Jeśli liposukcja zostanie przeprowadzana przez osobę doświadczoną, na sprzęcie dobrej jakości, a także z uwzględnieniem wszelkich przeciwwskazań, nie powinien wiązać się ze skutkami ubocznymi.
Liposukcja kawitacyjna – cena
Cena liposukcji kawitacyjnej uzależniona jest od kilku czynników:
- gabinetu, w którym zabieg jest przeprowadzany;
- miejscowości (w tych większych, usługi są zwykle droższe);
- sprzętu, jakim zabieg jest wykonywany;
- obszaru ciała, na jakim zabieg ma być przeprowadzony (jedno miejsce czy duży obszar?).
Istotną kwestią wpływającą na ostateczną cenę jest również to, czy korzysta się z pojedynczych zabiegów opłacanych każdorazowo, czy kupuje się od razu pakiet. Cena pojedynczego zabiegu waha się w granicach 100-170 zł.