Jak wybrać kinkiet?

Oświetlenie to ważna część domu i jego wnętrza. Współcześnie odgrywa rolę nie tylko praktyczną, ale także dekoracyjną. Wybór odpowiedniej lampy może wydawać się nie lada wyzwaniem. Jednym z rodzajów lamp są kinkiety. Sprawdź czym się charakteryzują, jakie są ich zalety i jak dobrać kinkiet do swojego wnętrza.

Czym jest kinkiet

Kiedyś kinkiety służyły głównie do oświetlania korytarzy i pomieszczeń o niskich sufitach. Najczęściej ten typ oświetlenia można było spotkać w hotelach i restauracjach. Aktualnie kinkiety montowane są wszędzie – i w budynkach użytku publicznego i prywatnych domach. Można je umieszczać zarówno w środku, jak i na zewnątrz budynku.

Czym dokładnie charakteryzuje się kinkiet? To typ lampy ścienne, który przy wyborze odpowiedniego klosza może pełnić różną rolę, nie tylko praktyczną, ale także estetyczną. Nierzadko posiada regulację, dzięki której możemy ukierunkować padające światło. 

Wybór kinkietu

Jeśli chodzi o kinkiety do użytku domowego, mogą być montowane w każdym pomieszczeniu. W salonie często pełnią funkcję dopełnienia głównego światła. Mogą być umieszczane w ciemniejszej części pokoju lub w nastrojowym miejscu, gdzie czyta się książkę lub odpoczywa. Kinkiet w salonie może podświetlać ważne elementy wystroju wnętrza na przykład obraz czy rzeźbę. Dzięki temu w salonie będzie miał niezastąpiony klimat. W sypialni kinkiety świetnie sprawdzają się jako lampki nocne, alternatywa do lampek stojących na stoliku nocnym. W sypialni światło powinno być kameralne i zapewnić nam komfort i relaks. Takie właśnie są kinkiety. Dają dyskretne światło, jednocześnie umożliwiające czytanie przed snem. Z kolei kinkiety w łazienkach najczęściej umieszcza się nad lustrem lub po obu jego stronach. Ważne, aby ustawić światło tak, by nas nie oślepiało i umożliwiło wykonać idealny makijaż. Warto do tego typu czynności wybrać ciepłe światło, dzięki któremu jesteśmy w stanie dostrzec więcej szczegółów. Kinkiety mogą zastępować w łazience główne światło. Wybór tego rodzaju lampy zapewnia równe rozłożenie światła i dodatkowo wygląda to elegancko. Kinkiet pomaga stworzyć atmosferę, podczas urządzania domowego SPA, czy kąpieli w wannie.

Zalety kinkietów

Lampy ścienne posiadają szereg zalet. Po pierwsze zajmują zdecydowanie mniej miejsca niż lampy stojące. Są niewielkie gabarytowo i można je ustawić praktycznie w każdym miejscu. Nie robią efektu zagraconej ściany, wręcz przeciwnie – stanowią efektowne uzupełnienie wnętrza.

Po drugie świetnie się sprawdzają jako światło uzupełniające. Gdy chcemy doświetlić jakieś miejsce śmiało możemy zdecydować się na kinkiet. W zależności, czy chcemy solidnie doświetlić przestrzeń, czy dodać delikatne światło powinniśmy wybrać zamknięty lub otwarty klosz.

Po trzecie kinkiet to stylowa ozdoba mieszkania. Na rynku jest tak wiele różnych rodzajów tego typu lamp, że z pewnością każdy jest w stanie dobrać odpowiedni do swojego mieszkania.  Są kinkiety minimalistyczne, nowoczesne, rustykalne, w stylu glamour i retro.

Bogatą ofertę kinkietów można znaleźć w sklepie Maxlight. To popularna firma, która gwarantuje wysoką jakość produktów oraz profesjonalne doradztwo podczas wyboru lamp. Zachęcamy do odwiedzenia strony: https://maxlight.com.pl/pl/c/Kinkiety-Wall/22.