Komórki macierzyste na twarz – zabiegi

Komórki macierzyste na twarz mogą przynieść wiele profitów. Taki zabieg sprawia, że skóra staje się doskonale odżywiona, nawilżona, rozświetlona i znacznie jędrniejsza. Nic tak nie wpływa na dobre samopoczucie, jak świadomość pięknego wyglądu i poczucie zrelaksowanej cery. Koniecznie rozważ więc propozycje salonów urody i klinik medycyny estetycznej z wykorzystaniem komórek macierzystych.

1. Czym są komórki macierzyste?

2. Pozyskiwanie komórek macierzystych

3. Komórki macierzyste a lifiting

4. Regeneracja twarzy

Zanim zdecydujesz się na zabieg, który wykorzystuje komórki macierzyste na twarz, weź udział w konsultacjach z ekspertem. Wyjaśni on, na jaki efekt możesz liczyć przy zastosowaniu komórek macierzystych, jakie są przeciwwskazania i jak długo utrzyma się efekt.

Czym są komórki macierzyste?

Czym tak naprawdę są komórki macierzyste? Pod tą nazwą ukrywają się pierwotne komórki tkanki, które wchodzą w skład wszelkich struktur organizmu. Ponieważ mają zdolność do nieograniczonych podziałów, samoodnawiania się i przekształcania w komórki innych typów są chętnie wykorzystywane w medycynie i kosmetyce do zadań wymagających uzyskania nowych, zdrowych struktur. Wyjątkowość terapii i kuracji z użyciem komórek macierzystych wynika z faktu, że po wszczepieniu do organizmu komórki same wykrywają uszkodzenia i naprawiają je, bez ryzyka odrzucenia.

Pozyskiwanie komórek macierzystych

Komórki macierzyste można pozyskać na kilka sposobów. Coraz więcej mówi się o krwi pępowinowej jako źródle tych cennych struktur, jednak to nie jedyna możliwość. W kosmetyce wykorzystuje się komórki macierzyste pochodzące z krwi obwodowej lub z własnej tkanki tłuszczowej.

Komórki pobierane z krwi własnego organizmu podawane są pacjentowi w znieczuleniu miejscowym metodą iniekcji. Bezpośrednio po tym działaniu pacjent może podejmować normalną aktywność. Z kolei komórki macierzyste z tkanki tłuszczowej pozyskuje się nieco szybciej, jednak zabieg musi zostać poprzedzony badaniami, między innymi morfologią krwi, testami krzepliwości, kreatyniną czy glukozą. Zabieg polega na tym, że tkanka tłuszczowa i krew od pacjenta są odpowiednio przygotowywane i aplikowane pacjentowi metodą iniekcji w znieczuleniu miejscowym. Także i w tym przypadku nie jest wymagana rekonwalescencja.

Komórki macierzyste a lifting

Zastosowanie tych technologii w kosmetologii jest bardzo szerokie. Ponieważ komórki macierzyste odmładzają kompleksowo są chętnie wykorzystywane jako sposób na lifting twarzy. Odmładzanie komórkami macierzystymi napina twarz, regeneruje komórki skóry, wypełnia fałdy i zmarszczki. Dodatkową zaletą zabiegu jest stymulacja istniejących komórek. Dzieje się tak dlatego, że komórki macierzyste docierają bezpośrednio do miejsca uszkodzenia i w całkowicie naturalny sposób je usuwają. Zdolności do podziału sprawiają, że komórek macierzystych nieustannie przybywa.

Ujędrnienie, znacznie mniej opadające policzki, redukcja blizn i przebarwień – na takie efekty możesz liczyć dzięki zabiegom komórkami macierzystymi w medycynie estetycznej.

Regeneracja twarzy

Komórki macierzyste to także najprostszy sposób na odmłodzenie skóry twarzy. Bezpośrednio w miejscu aplikacji można zaobserwować wyraźną regenerację i wygładzenie zmarszczek. W ten sposób można zmniejszyć zmarszczki na twarzy, także tzw. zmarszczki palacza, zapadnięte skronie i czoło, zmarszczki mimiczne, a nawet opadające powieki i opadające policzki.

Komórki macierzyste są wykorzystywane również przy regeneracji dłoni i dekoltu oraz usuwaniu blizn i przebarwień różnego pochodzenia.