Minimalistyczne zegarki dla kobiet

Wybierając zegarek trzeba się zastanowić nad jego głównym przeznaczeniem. Czy ma on pełnić rolę praktycznego, codziennego akcesorium, eleganckiego dodatku na wieczorne wyjścia czy też ma być używany w bardziej ekstremalnych warunkach np. przy uprawianiu sportu? Trudno jest znaleźć jeden, który nada się na te wszystkie okazje, ale do dwóch pierwszych trafionym wyborem na pewno będzie minimalistyczny, analogowy zegarek.

W poniższym zestawieniu zawarliśmy kilka propozycji w różnych opcjach budżetowych, a więcej interesujących recenzji modeli i poleceń z pewnością znajdziecie na stronie https://zegarkiipasja.pl/

Do 200 złotych

Wiele osób szukających zegarka na początek swojej przygody z tym hobby, lub potrzebujących budżetowej ale dobrej jakościowo opcji decyduje się na ofertę marki Casio. I bardzo słusznie, ten japoński producent przez lata utwierdził swoją pozycję na rynku jako godnego zaufania niezależnie od posiadanej do wydania kwoty.

Naszą propozycją minimalnego zegarka w cenie do 200 złotych jest Casio Vintage Round MQ-24D-7EEF. W cenie 199 złotych otrzymujemy zegarek na bransolecie z trzema wskazówkami prezentującymi czas na jasnej, prostej tarczy. W środku zaś znajdziemy mechanizm kwarcowy – na baterie.

Do 600 złotych

Zwiększając nieco budżet warto zwrócić uwagę na kolejną markę z kraju kwitnącej wiśni – Citizen. W cenie do 600 złotych możemy już znaleźć zegarek z mechanizmem typu Eco-Drive, czyli zasilanym energią słoneczną. Większa żywotność akumulatora zaowocuje rzadszą koniecznością wymiany, która w przypadku baterii jest nieodzowna.

Citizen Elegance EM0571-83L to zegarek w stalowej kopercie z niebieską tarczą i połączeniem indeksów rzymskich, z kreskowymi z drobnymi kryształkami. Całokształtu dopełnia delikatna, stalowa bransoleta typu mesh.

Do 1 500 złotych

W cenie do 1500 złotych jest już możliwość wybierania spośród różnych propozycji szwajcarskich producentów. Za równowartość tej kwoty można kupić zegarek Tissot Carson Premium Lady Moonphase. Jest to trochę mniej oczywista w kwestii minimalizmu opcja, jednak trzeba przyznać, że wskazanie faz księżyca na tarczy potrafi mieć swój wyjątkowy urok – szczególnie kiedy jego część wykonana jest z macicy perłowej.

Kolorystyka zegarka również różni się nieco od pozostałych. Mamy tu do czynienia z pastelowym błękitem, zarówno na tarczy jak i na skórzanym pasku. Elegancki charakter całości podkreślają czarne, rzymskie indeksy.

Do 6 000 złotych

Mówiąc o zegarkach z klasycznym minimalistycznym designem nie sposób pominąć niemieckiej marki Nomos, która w takim stylu się specjalizuje. Kwintesencją elegancji i prostoty jest model Orion 33 Duo, kosztujący około 5600 złotych.

Czysta i przejrzysta tarcza, delikatne wskazówki i indeksy w złotym kolorze i koperta o delikatnych acz wyraźnych kształtach, to cechy, które go charakteryzują. W tym przypadku warto również zwrócić uwagę na zastosowany mechanizm – ręcznie nakręcany, który przez wielu jest uważany za tworzący najsilniejszą więź pomiędzy zegarkiem, a jego użytkownikiem. I ten delikatny dźwięk cykania!

Do 20 000 złotych

W ostatnim z rozpatrywanych przez nas przedziałów cenowych zdecydowaliśmy się umieścić zegarek szwajcarskiej marki Omega – model De Ville 424.10.33.20.53.001. Tym razem mamy do czynienia z mechanizmem z naciągiem automatycznym – kompromisem pomiędzy wygodą użytkowania zegarka kwarcowego, a charakterem ręcznie nakręcanego. Ponownie ujrzymy tu połączenie stalowej koperty i bransolety z granatową tarczą. Tym razem znalazły się na niej jednak prawdziwe diamenty w towarzystwie rzymskich indeksów.

Warto również wspomnieć o certyfikacji chronometru, którą ten model otrzymał. Gwarantuje ona ponadprzeciętną dokładność mechanizmu.

Omega De Ville w tej konfiguracji kosztuje 18 100 złotych.