Jak klocki LEGO® mogą pomóc w redukowaniu stresu?

Nadmiar obowiązków zawodowych, życie w biegu, trudne sytuacje rodzinne – to wszystko sprawia, że żyjemy w ciągłym stresie, który negatywnie oddziałuje na nasz organizm. Z uczuciem rozdrażnienia i z nerwowością należy walczyć każdego dnia, dbając o równowagę psychiczną. Pomogą w tym klocki LEGO® dedykowane osobom dorosłym.

Dlaczego warto walczyć ze stresem za pomocą alternatywnych metod?

Stres towarzyszy nam każdego dnia, i choć może być on mobilizujący (w tym aspekcie mówimy o tak zwanym stresie pozytywnym), to jego nadmiar sprawia, że stajemy się nerwowi i rozdrażnieni. Oddziałuje na cały nasz organizm, zarówno pod kątem zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Coraz popularniejsza staje się walka ze stresem za pomocą metod alternatywnych, wśród których wymienia się słuchanie muzyki relaksacyjnej czy aromaterapię. Niemniej jednak warto spróbować czegoś zupełnie innego, a mianowicie układania klocków LEGO. Wielu z nas pamięta je ze swojego dzieciństwa, lecz obecnie dostępne są zestawy nie tylko dla najmłodszych, lecz również dla dorosłych. Oto kilka, które zdecydowanie warto przetestować.

Drzewko bonsai

Dlaczego walcząc ze stresem warto sięgnąć po zestaw LEGO Drzewko bonsai? Ponieważ roślina ta jest tradycyjnym symbolem harmonii i równowagi. Niektórzy wierzą też, że drzewko przynosi szczęście, dlatego powinno stanąć w każdym domu. Zestaw składa się z 878 elementów, przy pomocy których można stworzyć bardzo ciekawą dekorację. Drzewko wykonamy na wiele sposobów, a jego układ można zmieniać, kierując się na przykład porami roku. Składanie modelu to doskonały sposób na wyciszenie i skupienie na konkretnej czynności. Warto zwrócić uwagę, iż jest on stosunkowo prosty, dlatego dobrze sprawdza się nawet w przypadku osób, które nie mają dużego doświadczenia w układaniu klocków. Drzewko bonsai będzie idealnym wyborem na początek przygody z LEGO dla dorosłych.

Bukiet kwiatów

Zestaw LEGO dla dorosłych Bukiet kwiatów może stanowić dopełnienie wspomnianego wyżej zestawu z drzewkiem bonsai. Kontakt z naturą jest niezwykle istotny w kontekście wyciszenia i uspokojenia skołatanych nerwów, jednak nie zawsze możemy sobie na niego pozwolić, zwłaszcza zimową porą. Kwiaty natomiast wprowadzają do naszego domu harmonię i ład, a my, podziwiając piękno natury, relaksujemy się. Zestaw składa się z 756 elementów, a najwspanialsze jest w nim to, że można je ułożyć na wiele sposobów, tworząc coraz to ciekawsze bukiety. Te ozdobią nasz salon, sypialnię, przedpokój czy nawet biuro. Zestaw Bukiet kwiatów to doskonały wybór dla osób, które posiadają zdolności manualne lub chcą spróbować swoich sił we florystyce. Domowa kwiaciarnia jest na wyciągnięcie ręki, i to bez konieczności kupowania prawdziwych, drogich kwiatów. 

Porsche 911

Zestaw LEGO dla dorosłych Porsche 911 to propozycja dla każdego fana motoryzacji. Układ kierowniczy, dźwignia zmiany biegów, hamulec ręczny, regulowane fotele – wszystkie te elementy są ruchome, przez co za ich pomocą można symulować prawdziwą jazdę. Zabytkowy model posiada wszelkiego rodzaju charakterystyczne dla samochodu detale. Są one bardzo szczegółowe, dlatego żaden miłośnik jazdy nie powinien czuć się zawiedziony. Realizowanie swojego hobby, jakim jest składanie modelu samochodu, pozwoli oderwać się od codzienności, skupiając na tym, co ważne w danej chwili. Porsche 911 to zestaw dla tych, którzy uwielbiają rękodzieło, a jednocześnie cenią sobie oryginalne, przyciągające wzrok ozdoby – gotowy model może stanąć na półce, pięknie się przy tym prezentując.

„Gwiaździsta noc” Vincenta van Gogha

Kolejny zestaw LEGO dla dorosłych dedykowany jest osobom, które uwielbiają sztukę i cenią sobie możliwość obcowania z nią. Nie trzeba wybierać się do muzeum czy galerii sztuki, aby podziwiać obrazy – równie dobrze można złożyć je w domowym zaciszu, świetnie się przy tym bawiąc i redukując stres. Zestaw składa się z aż 2316 elementów, zatem pracy przepełnionej pasją jest przy nim sporo. Gotowy obraz można powiesić na ścianie przy pomocy specjalnego haczyka. Z powodzeniem zastąpi on tradycyjny malunek w ramie, nadając naszym wnętrzom ciekawego, nietypowego wyglądu. Warto przy tym pamiętać, że kontakt ze sztuką pomaga poradzić sobie z nadmiernym stresem wyciszając negatywne emocje.

Vespa 125

Pastelowy, niebieski model ze specjalnymi akcesoriami to właśnie Vespa 125 – zestaw LEGO dla dorosłych, który zachęca do pracy wszystkich miłośników jednośladów, zwłaszcza tych historycznych, z minionej epoki. Złożenie modelu wymaga skupienia oraz wyciszenia, dlatego będzie doskonałym wyzwaniem dla wszystkich, którzy borykają się z problemem nadmiernego stresu. Składając Vespę, zapominamy o całym świecie, koncentrując się wyłącznie na tym, co w danej chwili najważniejsze, a więc na uzyskaniu wymarzonego efektu. Zestaw składa się z 1107 elementów, w tym ruchomej kierownicy oraz akcesoriów, które dodają całości włoskiego szyku i elegancji. Złożony model może stanowić piękną ozdobę, świetnie komponuje się również z innymi pojazdami z serii LEGO.