Jaki strój kąpielowy sprawdzi się dla Pań w ciąży?

Ciąża to nie powód, aby odpuszczać długo wyczekiwany urlop. Należy się jednak odpowiednio przygotować i zastanowić jaki strój kąpielowy w ciąży sprawdzi się najlepiej. Nie tylko ze względu na naszą wygodę, samopoczucie i wygląd, ale także ze względu na bezpieczeństwo naszego nienarodzonego dziecka. Jakie ciążowe stroje kąpielowe najlepiej sprawdzą się w ciąży? Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu i co każda przyszła mama powinna wziąć pod uwagę? Na te pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule.

Na co zwrócić uwagę, wybierając strój kąpielowy na ciążowy brzuszek? Novella radzi!

Stroje kąpielowe to teraz tak szeroki rynek, że czasem ciężko się zdecydować na konkretny model. Kolory, kroje, a także mnogość materiałów z jakiego wykonany może być strój. Czym warto się kierować? Przede wszystkim, warto wybrać taki strój, w którym czujemy się komfortowo i wyglądamy dobrze. Wybierając stroje kąpielowe ciążowe warto jednak zwrócić uwagę na dodatkowe aspekty:

  • odpowiedni rozmiar – strój nie może uciskać ciężarnej,
  • materiał – dobrym wyborem będzie użycie elastycznego materiału, który będzie przepuszczać powietrze,
  • odpowiedni krój – trzeba chronić ciążowy brzuszek przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, zwłaszcza przegrzaniem.

Jakie kostiumy kąpielowe nosić na wczesnym etapie ciąży?

Kostiumy kąpielowe na wczesnych etapach nie muszą być mocno zabudowane. Ważne jednak, żeby nie były zbyt obcisłe i nie naciskały na brzuch ciężarnej, co może powodować dyskomfort.

Wybierając stroje należy także zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów są wykonane. Rodzaj materiału wpływa na przepuszczalność, a ważne jest, żeby skóra mogła swobodnie oddychać. Najlepiej jest postawić na stroje jednoczęściowe, które pozwolą poczuć się wygodnie, albo na dwuczęściowe o szerokich ramiączkach wspierające plecy i powiększające się piersi, a także osłaniające brzuch.

Kroje, które sprawdzą się w zaawansowanej ciąży

Zaawansowana ciąża to czas na przemyślane stroje kąpielowe. Dla tego etapu ciąży charakterystyczny jest już duży brzuch, powiększone piersi. W tym wypadku, bikini czy inne odważne i stroje kąpielowe odsłaniające skórę na brzuchu i plecach, niestety odpadają. Przyszłym mamom natomiast na pewno spodoba się stój kąpielowy tankini.

Pełna swoboda i łatwość zdejmowania, ciekawe kolory i mnogość wariantów tego stroju dopasowana do różnych typów urody i skutecznie skupiająca lub odwracająca uwagę od naszego ciała. To tylko niektóre korzyści, które niesie ze sobą ten kostium kąpielowy. W ciąży ponadto bardzo ważne jest, by zatrzymać szkodliwe promienie słoneczne. W tej sytuacji świetnie sprawdzi się tankini Menorca – nie będzie uciskał brzucha ciężarnej i będzie miły w dotyku dla ciała. Raz założony dowolny model tankini z pewnością zagości w życiu każdej kobiety na dłużej, a już przede wszystkim przyda się przyszłej mamie.

Dopasuj idealny strój kąpielowy na ciążowy brzuszek z Novellą!

Jeśli nie wiesz jaki strój kąpielowy w ciąży sprawdzi się najlepiej, który kostium kąpielowy wybrać, albo jak dopasować rozmiar dla kobiet w ciąży, sklep Novella to idealne miejsce dla Ciebie. Specjalistki znające się jak nikt na strojach kąpielowych, bogata oferta krojów, kolorów, wariantów i modeli, profesjonalizm i wysokiej jakości materiały, to aspekty niezwykle ważne, abyś poczuła się komfortowo i mogła w spokoju skupić na wybraniu stroju, w którym poczujesz się dobrze i kobieco.

Stroje kąpielowe Novella zostały zaprojektowane z myślą o kobietach o różnych kształtach, sylwetkach i rozmiarach. Tak, aby każda z nich mogła poczuć się kobieco i pewnie niezależnie od miejsca i sytuacji, na basenie, w termach, nad jeziorem, czy na tropikalnej plaży.