Jak dbać o kręcone włosy? Poznajcie skuteczne i przydatne rady

Włosy są naszą wizytówką i to fakt, z którym trudno się nie zgodzić. Jednak, aby pięknie się prezentowały trzeba zadbać o ich właściwą pielęgnację. Dziś podpowiemy, jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów kręconych.

Jak myć włosy kręcone?

Kręcone włosy rzeczywiście bywają bardzo problematyczne. Często trudno je ujarzmić i zwyczajnie bywają przesuszone. Ale rzecz jasna tak wcale nie musi być. Przede wszystkim ważny jest pierwszy etap pielęgnacji, czyli mycie włosów. I tutaj doskonale sprawdzi się metoda OMO. Na początek należy umyć włosy odżywką nawilżającą. Można wybrać np. taką z dodatkiem kwasu hialuronowego, który nie tylko nawilża włosy i skórę głowy, ale też tworzy film ochronny, zapobiegający wnikaniu zanieczyszczeń. Włosy zawsze należy spłukiwać letnią bądź zimną wodą. Po spłukaniu odżywki nakładamy szampon np. z ekstraktem z ziół. Ponownie spłukujemy włosy i na koniec aplikujemy odżywkę. Tutaj polecamy taką z wysoką zawartością składników nawilżających, choćby masła shea czy masła kokosowego lub kakaowego. Czas przejść do suszenia włosów i tutaj doskonale sprawdzi się suszarka z dyfuzorem, która podkreśli skręt włosów i sprawi, że będą bardziej puszyste i nie będą obciążone.

Olejowanie włosów – jak je wykonać prawidłowo?

Jeżeli jesteście posiadaczkami włosów kręconych, to musicie je także olejować. Wbrew pozorom olejowanie nie jest przeznaczone tylko do włosów suchych, prostych i matowych. Jest wręcz niezbędne w przypadku włosów kręconych. Możemy Wam polecić olej kokosowy, który jest najbardziej neutralny, a to oznacza, że nie tylko nawilża włosy, ale też chroni je przez zmiennymi warunkami atmosferycznymi, a do tego wszystkiego w żadnym wypadku nie powoduje zmiany koloru. Nawet posiadaczki platynowego blondu nie muszą obawiać się, że olej kokosowy spowoduje ich żółknięcie. Olejowanie należy zawsze wykonywać na oczyszczonych włosach, bo tylko wtedy ma to sens. A więc po umyciu włosów metodą OMO możecie zaaplikować olejek, koniecznie 2 cm poniżej samej nasady. Olejek warto nakładać pasmo po paśmie. W żadnym wypadku nie można blendować włosów, gdyż mogą zacząć się plątać. Po około 20 minutach można spłukać olejek zimną wodą i ponownie umyć włosy. Olejowanie najlepiej wykonywać przynajmniej raz w tygodniu. Jeżeli Wasze włosy są bardzo zniszczone, to możecie zastosować metodę na ciepło, a więc po nałożeniu olejku należy usiąść nad parującą wodą z miski. Dzięki temu efekt nawilżenia będzie lepszy. Jeżeli chcecie uzyskać więcej rad, to wejdźcie na stronę: https://ohmyface.pl/.

Domowa maska idealna do włosów kręconych

Warto także przygotować domową maseczkę, która jest wręcz idealna dla włosów kręconych. Swoją drogą jej przygotowanie jest banalnie proste i szybkie. Potrzebować będziemy pół awokado, 2 łyżki soku z cytryny, a także łyżkę jogurtu naturalnego i łyżkę oleju kokosowego. Wszystkie składniki mieszamy. Aby masa była jednolita, można także użyć blendera. Maseczkę umieszczamy na 10 minut w lodówce, a potem możemy już nałożyć ją na włosy. Najlepiej to zrobić na włosy zaraz po umyciu – mogą być wilgotne. Maseczka może nieco spływać, dlatego też warto założyć czepek kosmetyczny. Dzięki niemu nie zbrudzi się podłogi czy swoich ubrań. Po 10 minutach maseczkę zmywamy letnią wodą i ponownie myjemy włosy. Jeżeli wasze włosy są bardzo zniszczone, to możecie do maski dodać jedno jajko.