Rozmaite sytuacje życiowe potrafią zaskoczyć człowieka. Nagle się okazuje, że pralka się zepsuła i trzeba kupić nową lub brakuje środków na ważny z punktu widzenia kariery zawodowej kurs. Skąd zdobyć na to środki? Zaciągnąć można kredyt w banku lub skorzystać z możliwością zaciągnięcia pożyczki online. Czy to korzystny wariant, a jeśli tak to dla kogo?
Aplikacja w smartfonie i nagła potrzeba
Smartfon to niewielkie urządzenie, które umożliwia stały dostęp do sieci. Dzięki temu udogodnieniu korzystać można z aplikacji bankowych na swym telefonie. Potrzebując środków na zakup nowej pralki, lodówki bądź laptopa, można skorzystać z dobrodziejstw takich aplikacji. Ich interfejs jest prosty i przejrzysty. Zarządzanie kontem z pozycji urządzenia mobilnego działa niejako intuicyjnie. Nagła sytuacja życiowa wymaga niekiedy zaciągnięcia pożyczki. Można to zrobić za pomocą odpowiednich aplikacji bankowych. Cały proces nie jest czasochłonny. Składa się na kilka podstawowych etapów.
- Formularz zgłoszeniowy. Po wyrażeniu chęci zaciągnięcia pożyczki online należy wypełnić odpowiedni formularz.
- Wstępna weryfikacja. Proces uwierzytelnienia odbywa się w dwóch etapach. Pierwszym jest weryfikacja za pomocą smartfona. Drugi etap polega na rozmowie telefonicznej. Wszelkie informacje przesyłane są pod adres poczty elektronicznej klienta.
- Zawarcie umowy. Kopia umowy zawartej z bankiem trafia na pocztę elektroniczną klienta.
- Przelew. Pożyczone pieniądze trafiają na konto klienta.
Zaciągnięcie pożyczki drogą elektroniczną jest szybkie i komfortowe. Nie trzeba czekać w długiej kolejce do okienka, aby uzyskać potrzebne pieniądze. Korzystając z dedykowanych aplikacji w smartfonie, można to zrobić, gdziekolwiek się człowiek znajduje.
W jakiej sytuacji pożyczka online jest dobrym rozwiązaniem?
Nie zawsze zaciągnięcie kredytu bądź chwilówki jest dobrym pomysłem. Brak zdolności kredytowej lub zbyt niskie dochody mogą powodować niewypłacalność klienta. Nie zyskuje ani klient, ani bank. Zaciąganie pożyczki w ramach pokrycia poprzedniej to fatalny pomysł, który prawie nigdy nie wychodzi klientowi na dobre. Pożyczka online dedykowana jest pełnoletniego klientowi, który zaciąga ją na realizację celów konsumpcyjnych i może pochwalić się odpowiednim dochodem. Jeśli jest on klientem Alior Bank i prowadzi tam rachunek, wszelkie jego przychody są sprawdzane. Widać jak na dłoni przepływ pieniędzy na jego koncie. Bank weryfikuje rachunek bankowy prowadzony przez klienta i na tej podstawie udziela odpowiedzi. W przypadku zgody na udzielenie pożyczki, klient zawiera specjalną umowę z bankiem i odbiera na swej poczcie elektronicznej jej kopie wraz z harmonogramem spłat i opcjonalnie ubezpieczenie w razie nagłej utraty pracy lub wypadku.
Nie ma sensu zapożyczać się na wielkie sumy pieniędzy. Im wyższa pożyczka, tym wyższa rata i dłuższy czas jej spłacania. Pożyczka online służy celom konsumpcyjnym. Zakup laptopa do pracy może być palącą potrzebą i wówczas taka pożyczka jest strzałem w dziesiątkę. Skala oprocentowania takiego kredytu, przynajmniej jeśli mowa o Alior Bank nie jest specjalnie wysoka.