Ombre vs Sombre – czym się różnią?

Trendy w koloryzacji i stylizacji włosów zmieniają się co jakiś czas, jednak istnieją takie, które pokochały kobiety na całym świecie i na stałe wpisały się w modę. Dla tych Pań, które nie lubią lub nie chcą zdecydować się na pełną koloryzację włosów, istnieje świetna alternatywa – sombre lub ombre.

Włosy sombre czy ombre?

Od kilku lat w salonach fryzjerskich króluje koloryzacja włosów metodą ombre. Dzięki niej można uzyskać niesamowicie wyrazisty efekt, który podkreśli atuty urody i odświeży wygląd. Cały proces polega tu na takim farbowaniu włosów, aby kosmyki stały się dużo jaśniejsze niż nasada włosów. Taki zabieg przypada do gustu szczególnie tym Paniom, które lubią swój naturalny kolor włosów i nie chcą go całkowicie farbować, ale zależy im na zmianie wizerunku. Na fali popularności metody ombre powstała jej lżejsza wersja, czyli sombre. Tak zwane soft ombre to idealna propozycja dla tych Pań, które wolą delikatniejszy efekt. Specjaliści twierdzą, że sombre wykonane profesjonalnie to nie więcej niż jeden ton różnicy. Na profesjonalny zabieg można umówić się poprzez specjalną aplikację oferującą rezerwacje online: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.jeanlouisdavid.

Sombre i ombre – jaka długość włosów?

Koloryzacja ombre najlepiej sprawdzi się na średnich i długich włosach. Wtedy efekt będzie najbardziej widoczny i zadowalający. Sombre natomiast wygląda świetnie u Pań posiadających cienkie włosy każdej długości. Taki efekt optycznie doda fryzurze objętości i sprawi, że będzie ona lekka. Oba rodzaje koloryzacji podbijają serca kobiet z fryzurą typu „long bob”. To połączenie modne jest co sezon i pozwala na uzyskanie naturalnego efektu, który wygląda elegancko i ponadczasowo. Dużą zaletą koloryzacji sombre jest to, że dodaje fryzurze blasku i rozświetla twarz. Z tego względu decydują się na nią Panie w różnym wieku, także te pragnące się odmłodzić za pomocą koloryzacji. Decydując się na którąś z powyższych opcji, warto pamiętać o odpowiednich kosmetykach do włosów rozjaśnianych, które po zabiegu będą wymagały szczególnej pielęgnacji. Można je znaleźć w specjalnej aplikacji oraz w salonach fryzjerskich Jean Louis David (https://apps.apple.com/pl/app/jean-louis-david-polska/id1006590394).