Cena wybielania zębów u dentysty – ile kosztuje taki zabieg i na co zwrócić uwagę?

Nawet nienaganna higiena jamy ustnej nie zawsze wystarczy, by uzyskać wymarzony, biały uśmiech. Wiele osób decyduje się na wybielanie zębów u dentysty, popularną i bezpieczną procedurą, która pomaga w osiągnięciu śnieżnobiałego, zadbanego uśmiechu. Zanim zdecydujemy się na taki zabieg warto zrozumieć, jak przebiega, ile kosztuje oraz na jakie detale powinniśmy zwrócić uwagę.

Jak wygląda zabieg wybielania?

Niewłaściwa dieta oraz niezdrowe nawyki to jedne z głównych powodów powstawania przebarwień na zębach. Codzienne szczotkowanie i nitkowanie jest niezwykle ważne, nie zawsze jednak pozwoli zwalczyć 100% osadów pozostawianych na zębach. Dochodzi do tego kwestia genetyki – niektórzy mają z natury nieco cieńsze szkliwo, przez co ich zęby wyglądają na bardziej żółte. W tych sytuacjach niezwykle pomocne może okazać się wybielanie u dentysty. Na czym polega wybielanie zębów u dentysty? To bezpieczna i skuteczna procedura, przeprowadzana w gabinecie stomatologicznym przez profesjonalistę, który zapewni pacjentowi w trakcie zabiegu odpowiedni komfort. Najpierw dentysta ocenia stan zdrowia zębów, aby móc zdecydować, czy nie istnieją przeciwskazania do przeprowadzenia zabiegu, takie jak próchnica, odsłonięte korzenie czy nadwrażliwość. Jeśli nic nie stoi na przeszkodzie do rozpoczęcia wybielania, dentysta przechodzi do higienizacji, czyli skalingu i paskowania zębów w celu przygotowania ich na wybielanie. Następnie na zęby aplikowany jest specjalny żel wybielający, który zostaje aktywowany za pomocą specjalnego światła. Cała procedura trwa zwykle około godziny, a efekty można zauważyć natychmiast po zabiegu.

Ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty?

Cena wybielania zębów u dentysty może być uzależniona od wielu czynników, takich jak stopień zanieczyszczenia zębów, rodzaj użytych materiałów oraz doświadczenie i renoma dentysty. Za wybielanie najpopularniejszą metodą Beyond zwykle zapłacimy około 1000-1300 złotych. Każdy gabinet ma jednak nieco inny cennik usług stomatologicznych. Łódź to miasto, w którym znajdziemy cały wachlarz różnorodnych, kompleksowych usług oferowanych przez prywatne gabinety dentystyczny, warto więc poszukać odpowiednich informacji na stronie internetowej interesującego nas gabinetu. Warto pamiętać, że tańsze procedury wybielania, często oferowane w nieprofesjonalnych warunkach, mogą być mniej skuteczne i ryzykowne dla zdrowia zębów.

Na co zwrócić uwagę decydując się na wybielanie?

Przed podjęciem decyzji o wybielaniu zębów u dentysty, istotne jest zwrócenie uwagi na kilka kluczowych kwestii. Po pierwsze, należy skonsultować się z doświadczonym dentystą, który przeprowadzi dokładne badanie jamy ustnej i oceni czy pacjent jest odpowiednim kandydatem do zabiegu. Oprócz dolegliwości jamy ustnej istnieją różne inne przeciwskazania – od wybielania powinny się powstrzymać kobiety w ciąży, osoby, które niedawno przeszły przez zabiegi chirurgiczne czy osoby z obniżoną odpornością. Wywiad ze stomatologiem przed wybielaniem jest więc niezwykle ważny. Po drugie, warto sprawdzić opinie oraz referencje dentysty oraz upewnić się, że gabinet stomatologiczny spełnia wszystkie wymogi sanitarno-higieniczne. Ponadto, należy uzyskać pełną informację na temat kosztów zabiegu oraz ewentualnego ryzyka i skutków ubocznych, aby móc podjąć świadomą decyzję. Właściwie przygotowany dentysta z doświadczeniem odpowie na wszystkie nasze pytania i pomoże nam w przypadku wszelkich niepewności związanych z podjęciem zabiegu.