House buty – jak dobrać rozmiar butów?

Gdy chcemy zakupić House buty, to jesteśmy bardzo często w przysłowiowej kropce. Mamy bowiem problem z doborem właściwego rozmiaru buta. Wybór rozmiaru jest przecież kwestią kluczową, szczególnie podczas zakupów w internetowym sklepie. Wbrew pozorom, rozmiar buta nie jest taką oczywistą sprawą, jakby się mogło wydawać na pierwszy rzut oka. Od czego jest on zależy oraz z czego wynikają wszelkie trudności z doborem odpowiednich butów? Znajdźmy odpowiedzi na te pytania.

Zwróćmy uwagę na markę

Marki obuwnicze jak chociażby House buty oraz inne marki nie stosują jednej rozmiarówki uniwersalnej. Wielkość obuwia się różni zależnie od już konkretnego producenta. Przykładowo rozmiar 38 jest wartością przybliżoną jedynie i umowną. U danego producenta rozmiar 38 może być mniejszy, a u innego większy. Wynika to z niczego innego jak z braku standaryzacji w zakresie samych rozmiarów obuwia. W praktyce chodzi o to, że każda obuwnicza marka interpretować może dany rozmiar na własny sposób. Właśnie z tegoż względu najlepsze internetowe sklepy z obuwiem nie pracują na tabeli rozmiarów ujednoliconej. Jest ona jedynie mocno orientacyjna. Rozmiar obuwia każdorazowo powinien być wypadkową długości stopy oraz przypisanego do niej obuwia czy też specyfiki danej marki. Ta ostatnia jest niezwykle istotna z samej perspektywy kupującego. Jeśli nosimy z powodzeniem parę butów House w konkretnym rozmiarze, to przy nim warto pozostać, gdy kupujemy kolejną parę u tego samego producenta.

Model obuwia

Musimy także pamiętać, że rozmiar obuwia się różni zależnie od modelu wybranego. Musimy wybierać te modele, które współgrać będą z kształtem naturalnym stopy. Buty najczęściej z czubkami spiczastymi powinny kupowane być o rozmiar więcej od butów z innego rodzaju zakończeniem (kwadratowym, okrągłym). Buty spiczaste z reguły są wygodniejsze dla osób, które posiadają wąskie stopy. Przy stopach szerszych, nawet buty dobre na długość zakończone noskiem w szpic lub też mające szycie w części najstarszej stopy, powodować mogą dosyć nieprzyjemny ucisk. Podczas zakupu kozaków warto także zwrócić uwagę na sam rodzaj zapięcia. Osoby o podbiciu wysokim będą czuły się komfortowo w butach, które są zapinane na zamek. Jeśli poszukujemy zimowych butów z futrem, powinniśmy uwzględnić rozmiar większy tegoż obuwia. Buty przeznaczone do fizycznej aktywności także z zasady kupowane powinny być o jeden rozmiar większe.

Pamiętając o tych kwestiach możemy kupować nawet buty przez Internet i zawsze będą naprawdę idealne. Nie będzie mowy o ich odsyłaniu.