Paznokcie żelowe krótkie – za co je kochamy?

Moda na długie oraz szpiczaste paznokcie się pojawiła już kilkadziesiąt lat temu. Bardzo długo dominowała jeśli chodzi o salony manicure. Najmodniejsza była przesada. Paznokcie wręcz krzyczały. Można oczywiście do dzisiaj spotkać fanki długich paznokci, które piszą z trudem na klawiaturze. Jednak obecnie królują paznokcie żelowe krótkie.

Jak dbać o krótkie paznokcie?

Paznokcie żelowe krótkie przede wszystkim są o wiele praktyczniejsze. Ich samo malowanie nie różni się specjalnie niczym od malowania paznokci długich. Prawda jednak jest taka, że manicure gotowy utrzymuje się na nich o wiele dłużej. Lakiery kolorowe, naklejki wszelkie typu oraz efekty kosmetyczne stosować możemy na paznokciach be żadnego znaczenia na ich długość. Krótko mówiąc, są niezmiernie efektowne oraz wygodne. Minusów na pewno nie ma. Jak postępować z nimi odpowiednio? Jak dbać o nasze krótkie paznokcie?

Niestety, to nie jest tak, że paznokcie krótsze oznaczają konieczność znacznie mniejszego wysiłku włożonego w pielęgnację. Oczywiście, jeśli paznokcie nasze są delikatne, łamią się czy też rozdwajają, wyłącznie przycięte krótko będą wyglądały niezmiernie estetycznie. Jednak nie znaczy to, że na samym przycięciu się już kończy nasza pielęgnacja.

Dłonie potrzebują nawilżenia, dlatego też, niezależnie od samej długości paznokcia, pamiętamy o stosowaniu różnych kremów do rąk. Szczególnie teraz, gdy je myjemy częściej niż zwykle. Do skóry musimy używać oliwki. Może to być oliwka kuchenna czy też oliwka specjalistyczna. Skórki się wysuszają bez względu na sam styl naszego manicure. Używajmy także odżywek do paznokci, szczególnie jeśli są cienkie oraz osłabione. Pozostaje nam nic innego jak malowane. Na paznokciach krótkich manicure naprawdę wygląda świetnie. Do tego jest trwalszy.

Krótkie paznokcie hybrydowe

Hybryda już zdążyła podbić serca naprawdę wielu Polek. Okazała się to miłość jak najbardziej stabilna. Wcale nas to nie dziwi. Naprawdę wytrzymają długo. Jest to okres między cztery a pięć tygodni. Okres ten robi na nas ogromne wrażenie. Jest to dla nas bardzo, ale to bardzo ważne.

Po miesiącu odrost paznokci jest już duży. Musimy się liczyć z tym, że po tym okresie nasze paznokcie będą już wyglądały nieco mniej atrakcyjnie niż na początku. Nie musimy się dzięki temu martwić o każdy ruch. Dlatego też paznokcie krótkie hybrydowe, niezależnie od tego czy pomalowane zostały jednym odcieniem czy też kilkoma, na pewno znajdą zastosowanie swoje w bardzo wielu miejscach pracy oraz przy przeróżnych zajęciach.