Peeling skóry głowy – jak go wykonać?

Lady with foam on her head takes care of her scalp with silicone massager against yellow background.

Wciąż nie masz pewności co do tego, czy peeling skóry głowy to coś dla Ciebie? Pora przekonać się, że regularne wykonywanie peelingu trychologicznego jest bardzo ważne i nie należy z niego rezygnować, jeśli chce się mieć piękne włosy i zdrową skórę głowy. Poniżej znajdziesz istotne informacje na temat tego, jak wykonuje się peeling skóry głowy i jakie kosmetyki, również domowej roboty, będą odpowiednie do przeprowadzenia zabiegu!

Dlaczego warto peeling skóry głowy?

Jeśli skóra na Twojej głowie nie jest w najlepszej kondycji, to musisz wiedzieć, że wykonanie peelingu trychologicznego poprawi jej stan. A może wcale nie skarżysz się na problemy ze skalpem? Nie rezygnuj z tego kosmetyku, bo dzięki niemu utrzymasz skórę głowy w dobrym stanie. Jego zadaniem jest usuwanie z powierzchni skóry martwych komórek oraz resztek produktów do pielęgnacji i stylizacji włosów. Podczas peelingu pobudza się także krążenie krwi i dotlenia cebulki oraz usprawnia proces przyjmowania substancji odżywczych przez skórę. Po takim zabiegu włosy mniej się przetłuszczają i są odbite od nasady, stają się mocniejsze i szybciej rosną. Jeśli dokucza Ci świąd skalpu, to pamiętaj, że po peelingu trychologicznym zostanie on ograniczony. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie korzyści przynosi regularny peeling głowy? Ważne informacje znajdziesz pod tym adresem.

Jak wykonać peeling skóry głowy domowym sposobem?

Peeling skóry głowy można wykonać na różne sposoby. Warto je wypróbować i sprawdzić, który najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku. Pamiętaj, że u jednej osoby kosmetyk może świetnie się sprawdzać, ale u innej niekoniecznie zda egzamin. Dobrym pomysłem jest rozpoczęcie swojej przygody z peelingami skóry głowy od sprawdzenia, jak działają preparaty przygotowane w domu. Możesz na przykład samodzielnie zrobić błyskawiczny peeling z cukrem trzcinowym. Do jego wykonania będziesz potrzebować 3 łyżek stołowych cukru trzcinowego, 2 łyżek stołowych soku z aloesu i kilka kropli olejku rozmarynowego, lawendowego lub oleju arganowego. Miksturę nakłada się na skórę głowy, po czym wykonuje się delikatny masaż. Po chwili należy spłukać mieszankę z włosów i umyć je szamponem. Alternatywnym rozwiązaniem jest dodanie 1-2 łyżki peelingu do szamponu.

Jeśli masz ciemne włosy, sprawdź też, jak działa głęboko oczyszczający peeling kawowy. Do jego przygotowania potrzebne są 3 łyżki zmielonej kawy i łagodny szampon. Po wykonaniu masażu głowy i spłukaniu takiej mikstury należy jeszcze raz umyć włosy szamponem.

A może lepiej będzie kupić gotowy peeling trychologiczny?

Jeśli przepisy na domowe peelingi nie do końca spełnią Twoje oczekiwania lub wolisz jednak od razu wypróbować gotowy produkt idealnie trafiający w Twoje potrzeby, to masz wiele opcji do wyboru. Peelingi trychologiczne są kosmetykami popularnymi od niedawna, ale powstały już rozmaite produkty tego typu, różniące się składem i formułą. Jeśli peelingi mechaniczne podrażniają Twój skalp, zdecyduj się na delikatne peelingi enzymatyczne, istnieją także preparaty enzymatyczno-mechaniczne o średniej intensywności działania. Wybierając peeling trychologiczny, zwróć także uwagę na to, do jakiego typu skóry najbardziej nadaje się upatrzony kosmetyk, sprawdź też, jaki jest skład takiego produktu!