Złoty pasek do sukienki – jak go dobrać?

Tak naprawdę to zawsze mamy problem ze wskazaniem dodatku do naszej sukienki, który miałby taki pozytywny wpływ na modelowanie sylwetki zgrabniejszej. Świetnie sprawdzi się złoty pasek do sukienki. Pasem przydaje się nie tylko kobietom, które mają szczupłą, piękną talię i chcą pochwalić się nią. Posłuży jednak także kobietom, które się borykają z nadwagą. Sztuczką podstawową, dzięki której figura wydaje się szczuplejsza optycznie, jest bowiem zaznaczenie obwodu najwęższego na tułowiu. Pasem do tego nadaje się wręcz idealnie. Pasek także przyda się kobietom, które są szczuplejsze, ale nie mają w talii wcięcia, przez co figura wygląda chłopięca. Przy pomocy paska możemy stworzyć sylwetkę bardziej kobiecą oraz zaokrągloną.

Skorzystaj z kilku porad

Co jak co, ale nie każda stylizacja z paskiem spełnia automatycznie te założenia, dlatego taki ważny jest wybór prawidłowy kształtu, szerokości oraz także koloru paska. Oprócz tego musimy jeszcze wiedzieć, w którym dokładnie miejscu należy nosić złoty pasek do sukienki, aby nasza sylwetka zyskała kształt atrakcyjny. Noszenie paska w sposób bezpośredni w talii przede wszystkim pasuje kobietom, które mają figurę zbliżoną do klepsydry. Pasek podkreśli mocno wcięcie oraz wyeksponuje ładnie biodra czy też biust. Nie ma znaczenia przy tym czy sylwetka jest pulchna czy też szczupła. Liczą się jedynie proporcje naszego ciała.

Natomiast gdy talii nie mamy zaznaczonej, a nasza figura jest smukła, warto opuścić pasek lekko na biodra. To rozwiązanie się sprawdza głównie przy sukienkach ze zbluzowaną delikatnie górą. Z kolei przy braku talii oraz kształtach pełniejszych pasek się nosi troszkę wyżej, prawie pod samym biustem, dzięki czemu biodra oraz uda się wydłużają optycznie, a talia tym samym wydaje się nieco szczuplejsza.

Bardzo ciekawy kolor

Wizytowe sukienki w kolorach neutralnych nosić warto w komplecie z paskami w odcieniach efektownych. Tym sposobem właśnie talia zostanie o wiele lepiej wyeksponowana, a sama sukienka będzie wyglądać niesamowicie bardziej atrakcyjnie niż w prostym zestawieniu. Do szarości, czerni czy też granatu postawmy właśnie na przepiękny złoty pasek.

Gdy dobieramy kolor paska warto o tym, pamiętać, że im kontrast jest większy, tym talia bardziej się rzuca w oczy. W związku z tym wcięcie w pasie jest znikome, a sylwetka jest z nadwagą, to poszukujmy nieco łagodniejszych kolorystycznych zestawień. Na przykład do czarnej sukienki będzie pasował pasek bordowy, a do granatowej możemy pokusić się o brązowy pasek.