Top 3 prezenty dla fanek ekologii

Wybór odpowiedniego prezentu zwykle nie należy do najprostszych czynności, a jeśli do tego dojdzie czynnik zwany „konkretnym kryterium”, robi się jeszcze trudniej. Masz za zadanie kupić prezent w duchu idei ekologii? Nie panikuj. Tak naprawdę upominków w tym stylu jest mnóstwo! Sprawdź, co znajduje się w topce najbardziej pożądanych przez fanki eko rzeczy.

Wybór odpowiedniego prezentu zwykle nie należy do najprostszych czynności, a jeśli do tego dojdzie  czynnik zwany „konkretnym kryterium”, robi się jeszcze trudniej. Masz za zadanie kupić prezent w duchu idei ekologii?  Nie panikuj. Tak naprawdę upominków w tym stylu jest mnóstwo! Sprawdź, co znajduje się w topce najbardziej pożądanych przez fanki eko rzeczy. 

Kosmetyki? Naturalnie!

Kosmetyki naturalne zdecydowanie królują na liście najlepszych prezentów dla fanek ekologicznych produktów. Całe szczęście rynek pielęgnacyjny stale zapełnia się coraz to nowszymi towarami. Prawda jest taka, że naturalny kosmetyk ucieszy każdą kobietę. Jakie artykuły możemy określić mianem „eko”? Są to produkty, w których składzie znajduje się ponad 90% naturalnych składników i nie posiadają żadnych substancji chemicznych – nie można uznać ich za szkodliwe. Kupując kosmetyki koniecznie sprawdź, czy były one testowane na zwierzętach. Warto również zorientować się, jak zostały zapakowane. Jeśli upominek ma być niespodzianką dla prawdziwiej miłośniczki ochrony środowiska, z pewnością doceni ona opakowanie, które nie będzie wykonane z plastiku.

Niech nastanie jasność – świeca sojowa

Jeśli chodzi o ulubiony element wystroju wnętrz w mieszkaniach ekologów, z pewnością będzie to naturalna świeca sojowa. Cechuje ją nie tylko biodegradowalność, ale również to, że w przeciwieństwie do swojego parafinowego przeciwnika, nie wydziela przy spalaniu szkodliwych substancji. Dodatkowo wyróżnia ją wyjątkowo długi czas palenia. Świece sojowe można dostać w coraz większej liczbie sklepów internetowych i stacjonarnych. Są to produkty o pięknym zapachu i gustownym wyglądzie. Świeczki można spotkać w różnych formach – producenci prześcigają się w oryginalności kształtów. Ostatnio coraz modniejsze stają te, które przypominające desery lodowe lub ciasta, a nawet propozycje kawowe. Taki upominek nie tylko wygląda wyjątkowo pięknie, ale także zapewni cudowny zapach, który będzie unosił się w domu obdarowywanej przez Ciebie osoby. To naprawdę cudowny pomysł na prezent dla ekologicznego estety!

Niezapomniane chwile – czyli bilety na koncert

Wyjątkowo przyjaznymi prezentami dla planety są… przeżycia! Doskonałym eko-podarunkiem jest bilet na koncert. Jeśli więc wiesz, że osoba, dla której kupujesz prezent ceni sobie doznania duchowe, warto zainwestować w wejściówki na koncert jej ulubionego zespołu lub gwiazdy. Co jeszcze jest ekologicznego w takiej niespodziance? Nie wymaga ona praktycznie niczego. Nie musisz jej nawet drukować. Możesz przesłać bilet na maila danej osoby, a ona wejdzie na koncert zwyczajnie skanując kod QR! Oczywiście pomysł ten nie ogranicza się wyłącznie do wejściówek na wydarzenia muzyczne. Równie dobrze możesz w ten sam sposób kupić bilet do teatru, opery, muzeum, czy na jakiekolwiek inne wydarzenie.

Jak zapakować eko-prezent?

Kupiłeś eko-prezent i co dalej? Trzeba go jakoś zapakować! Pewnie myślisz, jak się do tego zabrać – w końcu trzeba zrobić to również w ekologiczny sposób, więc nie można użyć tradycyjnego celofanu i wstążki… Po prostu zrób to sam. Wykorzystaj zwykły szary papier albo starą gazetę. Do przewiązania wykorzystaj sznurek bawełniany lub jutowy. Możesz również wykorzystać strzępki materiałów zalegających w domu. Popuść wodze swojej wyobraźni – im bardziej pomysłowe będzie opakowanie, tym lepiej! Użyj dosłownie wszystkiego, co znajdziesz w zasięgu swojego wzroku. Gałązki lawendy, suche liście, ostrokrzew… Nada się dosłownie każda rzecz!

Mamy nadzieję, że przedstawione pomysły prezentów dla fanek ekologicznego stylu życia pomogą Ci w wybraniu odpowiedniego prezentu lub będą dobrą inspiracją. Pamiętaj – Twoja pomysłowość i kreatywność to najlepsza rzecz dla osoby, którą chcesz obdarować! Baw się z materiałami i fakturami pakując kupiony lub zrobiony prezent. Taka niespodzianka na pewno zostanie doceniona!