Suplementy diety na sen czy uspokojenie? Co wybrać by przywrócić równowagę emocjonalną i spokojny regenerujący sen?

Sen ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania organizmu człowieka, a w jego trakcie zachodzi wiele reakcji. Podczas snu człowiek relaksuje się, a jego organizm regeneruje. Wpływ czynników zewnętrznych na nasz sen jest znaczący. Niejednokrotnie z powodu nerwów, długotrwałego stresu czy zmian hormonalnych budzimy się w nocy lub wstajemy niewyspani.

Problemy ze snem po 40. roku życia

Chociaż na bezsenność mogą cierpieć wszyscy, bez względu na wiek i płeć, to najczęściej na zaburzenia snu skarżą się kobiety w okresie okołomenopauzalnym. Bezsenność mogą powodować czynniki środowiskowe (np. upały), ale także nasze codzienne nawyki. Za regulację biologicznego rytmu dobowego odpowiada w organizmie ludzkim melatonina. Po 40. roku życia organizm wydziela jej coraz mniej, a rezultatem są problemy ze snem. Szacuje się, że zaburzenia snu mogą dotyczyć nawet 40-60% kobiet. Za przyczynę problemów ze snem u kobiet uznaje się zmniejszone wydzielanie przez organizm estrogenu i progesteronu.

Sposoby na wsparcie snu i przywrócenie równowagi emocjonalnej

Na szczęście wspieranie zdrowego snu i przywrócenie równowagi emocjonalnej w okresie perimenopauzy i menopauzy jest możliwe. Warto podejść do problemu holistycznie, stosując różne techniki. Chociaż każda z nas ma inne doświadczenia i potrzeby, dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z następujących rozwiązań:

  • ćwiczenie jogi i inne techniki relaksacyjne,
  • odpowiednie warunki snu,
  • napary ziołowe o działaniu uspokajających i odprężającym,
  • regularna aktywność fizyczna i spacery na świeżym powietrzu,
  • suplementy diety na sen.

Jakie substancje pomagają przywrócić zdrowy sen?

Brak równowagi emocjonalnej i zaburzenia snu mogą być konsekwencją niedoborów niektórych substancji w diecie. Warto do swojego jadłospisu wprowadzić produkty bogate w magnez i potas, cynk oraz witaminy z grupy B, które wpływają na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego oraz hormonów odpowiedzialnych za jego działanie. Substancja o nazwie Tryptofan, należąca do grupy aminokwasów, odpowiada za produkcję serotoniny (hormonu szczęścia). Melatonina i Tryptofan znajdują się w składzie DABIA Suplement diety na sen CALM & SLEEP BALANCING FORMULA, który naturalnie przywraca równowagę emocjonalną i poprawia jakość snu. Jego regularne przyjmowanie pomaga odprężyć się i zrelaksować. Aktywny składnik Safr’Inside™ w badaniach klinicznych wykazał zmniejszenie zdenerwowania o 60%, a poczucia poirytowania o 46%. Suplementacja tego produktu przekłada się na skrócenie czasu potrzebnego do zaśnięcia i co ważne – nie uzależnia.

Regeneracja skóry podczas snu

Zdrowy sen wpływa na regenerację naszej skóry. Melatonina, uwalniana przez szyszynkę, to silny antyoksydant. Podczas snu w skórze zachodzą silne procesy naprawcze – podział komórek skóry, synteza lipidów, uwolnienie hormonu wzrostu naskórka oraz usuwanie wolnych rodników. W celu wzmocnienia procesów naprawczych skóry, które zachodzą od wewnątrz warto zastosować od zewnątrz odpowiednio skomponowane dedykowane dla kobiet po 40. roku życia kosmetyki, których celem jest wsparcie procesu regeneracji skóry i przywrócenie blasku. Jednak żaden preparat regenerujący dla skóry nie zadziała w 100%, jeśli będziemy borykać się z zaburzeniami snu. Z pomocą przychodzi DABIA Regenerująca maska do twarzy na noc CALM & SLEEP RECOVERING NIGHT MASK. To peptydowa maska dla skóry dojrzałej z oznakami zmęczenia i starzenia, która obok peptydu C-Pep™ Tricoll z klinicznie potwierdzonym działaniem stymulującym syntezę kolagenu, zawiera bardzo cenny ekstrakt z grzyba Tremella, fitokolagen oraz wiele innych dobroczynnych dla skóry ekstraktów. Polecana do stosowania na noc w okresie zwiększonego stresu oraz podczas problemów ze snem by zniwelować oznaki zmęczenia na twarzy, przywrócić jędrność, nawilżenie, koloryt i promienny wygląd.