Jak stworzyć nowoczesną łazienkę?

Styl nowoczesny cieszy się dużą popularnością, co wynika z jego funkcjonalności, estetycznego charakteru oraz optymalnego wykorzystania przestrzeni. Co za tym idzie, nawet jeśli dysponujemy łazienką o małym metrażu, możemy z powodzeniem zdecydować się na taką aranżację. Warto zaznaczyć, iż zakłada ona wykorzystanie wielu nietypowych rozwiązań, takich jak ścianka prysznicowa składana, która pozwoli jeszcze lepiej zagospodarować pomieszczenie.Jakich elementów nie może zabraknąć w nowoczesnej łazience?

Podstawowe zasady dotyczące nowoczesnych aranżacji

Na początek należy zaznaczyć, że opisywana stylistyka zakłada wykorzystanie jasnych lub wyrazistych kolorów, geometrycznych kształtów i ostro zarysowanych krawędzi. Jej cechą charakterystyczną jest też prostota i umiar. Ogromne znaczenie ma dostęp do naturalnego światła. Pomieszczenia urządzone w tym duchu powinny być jak najbardziej przestrzenne, co niestety jest trudne do uzyskania we współczesnym budownictwie. Jeśli chodzi o płytki, stawiajmy na jasne kolory. Świetnym wyborem będzie biel oraz szarości, ale oprócz tego czerń. Inne odcienie można przemycić w dodatkach. Ważne, aby płytki były raczej minimalistyczne i pozbawione wyrazistych wzorów.

Wybierając meble, szukajmy również prostych modeli. Doskonałym wyborem będzie np. szafka łazienkowa czarna lub biała. W przypadku małych pomieszczeń można postawić na model wiszący. Wiele osób decyduje się na meble wykończone na wysoki połysk. Ciekawymi rozwiązaniami, które znakomicie wpiszą się w nowoczesny nurt, są egzemplarze wykonane z metalu. W trakcie wybierania należy kierować się nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim funkcjonalnością, bo to ona stanowi jedno z głównych założeń opisywanego stylu.

Kabina walk in z ruchomą ścianką – rozwiązanie do nowoczesnej łazienki

Chcąc optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, można zdecydować się na odpływ liniowy 80 oraz ściankę prysznicową typu walk in. Takie połączenie będzie prezentować się z jednej strony bardzo estetycznie, a z drugiej optycznie powiększy pomieszczenie. Jest to minimalistyczne rozwiązanie, dzięki któremu łazienka stanie się jeszcze bardziej funkcjonalna. Brak brodzika ułatwi korzystanie z prysznica, co z pewnością odczują osoby starsze oraz dzieci. Uzyskamy znakomity efekt wizualny, jeśli we wnętrzu zostanie zamontowana czarna szyba prysznicowa.

Armatura i pozostałe elementy wyposażenia

Ceramika, która najlepiej sprawdzi się w takich pomieszczeniach, może mieć zarówno lekko zaokrąglone kształty, jak i kanciaste formy. Wiele osób decyduje się też na modele nablatowe – ze względu na ich walory wizualne. Jeśli zależy nam na przemyceniu do łazienki nieco koloru, można zdecydować się na zieloną umywalkę. Będzie ona prezentować się znakomicie na tle jasnych płytek. Jeśli chodzi o armaturę, wartą rozważenia opcją jest bateria czarny mat. Dzięki niej można uzyskać ciekawy kontrast. Innym rozwiązaniem są klasyczne chromowane wersje. Warto pomyśleć także o odpowiednim oświetleniu. Dobrym rozwiązaniem są minimalistyczne kinkiety oraz lampy LED. Jako główne lampy sprawdzą się reflektory sufitowe.