Rolety Dzień Noc – vademecum

Rolety dzień noc to hit ostatnich lat. Łatwość montażu, prosta konstrukcja, wygodne sterowanie i możliwość dopasowania do wnętrz w różnych stylach to ich najważniejsze atuty. Od niedawna można cieszyć się ich nową wersją – roletami dzień noc vawe.

Rolety dzień noc – krótka charakterystyka

Rolety dzień noc zawdzięczają swoją nazwę oryginalnej konstrukcji. Tych rolet nie zwija się całkowicie na dzień w kasecie (chociaż można, jeśli ktoś ma ochotę). Konstrukcyjnie rolety dzień noc to dwie warstwy tkaniny z naprzemiennych nieprzezroczystych i transparentnych pasów.

Pasy można ustawić równolegle do siebie (dzień), wówczas do wnętrza będzie wpadało światło słoneczne, lub naprzemiennie (noc), by zaciemnić pomieszczenie. Zmiana pozycji wymaga minimalnego przesunięcia tkanin względem siebie. Możliwe też jest całkowite lub częściowe uniesienie rolety do góry.

W jakich wnętrzach sprawdzą się rolety dzień noc

Rolety dzień noc uważane są za minimalistyczną dekorację okna i polecane raczej do wnętrz nowoczesnych, urządzanych z prostotą i bez przepychu. Doskonale sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach aranżowanych na bazie figur geometrycznych, zwłaszcza kwadratów i prostokątów. Będą też idealnym uzupełnieniem wnętrza skandynawskiego lub industrialnego.

Rolety dzień noc można łączyć z zasłonami i w tej konfiguracji dobrze sprawdzą się także we wnętrzach urządzonych z nieco większym przepychem: angielskich, francuskich, nowojorskich, glamour, oraz klasycznych.

Jeśli chodzi o charakter poszczególnych pomieszczeń, to nie ma on większego znaczenia. Rolety dzień noc równie dobrze sprawdzą się w sypialni, kuchni, gabinecie, jak i w salonie oraz pokoju dziecięcym. W tym ostatnim będą doskonałą alternatywą dla długich zasłon, których nie poleca się do pokojów dla dzieci.


Jak wziąć miarę na rolety dzień noc

Wymierzenie okna pod rolety dzień noc jest bardzo łatwe. Szerokość ustalamy, mierząc szybę między framugami i dodając do wymiaru 3 – 6 cm. Natomiast wysokość rolety dzień noc powinna być taka sama jak wysokość okna.

O czym jeszcze trzeba pamiętać? Przy zamawianiu rolety trzeba podać jej kolor, wybrać kolor mechanizmu (najczęściej taki sam, jak kolor framugi okiennej) oraz określić, czy mechanizm łańcuszkowy ma być umiejscowiony po prawej, czy lewej stronie – powinna to być zewnętrzna strona okna. Jeśli okno składa się z więcej niż dwóch skrzydeł, trzeba ustalić, po której stronie będą mechanizmy wszystkich wewnętrznych okien. Co do skrajnych – nadal obowiązuje zasada montowania mechanizmu po zewnętrznej stronie okna.

Nowość – falowane rolety dzień noc!

Falowane rolety dzień noc to odpowiedź firmy Karnix na coraz częściej powtarzające się zapotrzebowanie na rolety dzień noc pasujące do wnętrz, których aranżacja wymyka się zasadom geometrii. Z technicznego punktu widzenia rolety działają tak samo. Różnica polega jedynie (a może aż) na kształcie pasów. Tym razem nie są to wydłużone prostokąty, tylko fale (stąd też nazwa rolety dzień noc vawe). Takie rolety doskonale sprawdzą się przede wszystkim na dużych oknach, gdzie można będzie najpełniej zaprezentować efekt wizualnego przenikania się fal.

Falisty kształt pasów dość jednoznacznie kojarzy się ze stylem marynistycznym, ale rolety dzień noc vawe będą pasowały też do innych wnętrz, np. boho, retro, glamour, eko.

Pełna oferta rolet dzień noc i vawe Karnix dostępna jest na stronie internetowej: https://www.karnix.pl/mini-rolety-dzien-noc.html.