Rewolucja w pielęgnacji. Bakuchiol – naturalna alternatywa dla retinolu

Przy wyborze kosmetyków coraz więcej osób wybiera naturalne rozwiązania. I słusznie – są one równie skuteczne co produkty konwencjonalne, a przy tym bezpieczne, produkowane odpowiedzialnie i naprawdę godne uwagi. Ponadto zawierają naprawdę rewolucyjne składniki! Jednym z nich jest bakuchiol. Dlaczego warto poznać go bliżej? Odpowiadamy!

Retinol pochodzenia naturalnego

Jeśli interesujesz się sposobami na dbanie o skórę i nie chcesz dopuścić do wczesnego pojawienia się zmarszczek, na pewno już o nim słyszałaś. Bakuchiol to składnik pochodzenia naturalnego, który pozyskuje się z nasion i liści rośliny znanej jako babchi. Jest ona stosowana od pokoleń w medycynie chińskiej i ajurwedzie, ale jej działanie zostało szczegółowo zbadane dopiero pod koniec lat 60. XX wieku. Pierwsze kosmetyki z dodatkiem bakuchiolu pojawiły się niedawno, bo w 2007 roku.

Bakuchiol nazywa się potocznie roślinnym zamiennikiem pochodnych witaminy A, czyli retinolu i retinalu. Jest to jednak spore uproszczenie, bo mimo że składnik ten rzeczywiście działa w zbliżony sposób, to tak naprawdę te substancje istotnie się od siebie różnią, a bakuchiol jest znacznie łagodniejszy dla skóry. Nie oznacza to jednak, że jest on pozbawiony skutków ubocznych, z których niechlubnie słynie retinol. Mimo że jest on łagodniejszy, bakuchiol też może powodować łuszczenie się skóry, mogą także pojawić się zaczerwienienia. Przed jego zastosowaniem warto sprawdzić, czy możesz łączyć go z kosmetykami, które stosujesz na co dzień.

Jak pracować z roślinnym retinolem?

Chcesz przetestować bakuchiol? To świetny wybór, a pielęgnacja twarzy z tym produktem może dać doskonałe rezultaty. Jednak stanie się tak tylko jeśli zachowasz odpowiednie środki ostrożności.

Zacznij od stopniowego wdrażania tego składnika: najlepiej zacząć od aplikowania go na skórę co drugi lub co trzeci dzień. Zawsze nakładaj produkt z roślinnym retinolem na oczyszczoną i osuszoną skórę. Gdy się do niego przyzwyczai, możesz stosować go nawet dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Jeśli jednak zauważysz jakiekolwiek zaczerwienienie lub poczujesz dyskomfort, zrób przerwę w stosowaniu kosmetyków z tym składnikiem.

Przy kuracji z zawartością bakuchiolu uważnie dobieraj inne kosmetyki – zrezygnuj z retinolu, kwasów złuszczających i innych składników aktywnych o działaniu złuszczającym. Połączenie tych substancji może spowodować efekty uboczne.

Efekty stosowania bakuchiolu

Wiesz już jak go stosować, ale czy wiesz, jakie efekty zapewni Ci korzystanie z kosmetyków z bakuchiolem? Składnik ten działa przeciwzapalnie, przeciwzaskórnikowo i przeciwtrądzikowo, jednocześnie będąc dość delikatnym. Sprawdzi się więc u Ciebie, jeśli Twoja skóra jest pełna niedoskonałości, mieszana i problematyczna, a zarazem wrażliwa.

Bakuchiol to też produkt dla Ciebie, gdy pielęgnacja twarzy ma zapobiegać zmarszczkom. Odwraca on bowiem skutki starzenia się skóry, spłyca zmarszczki i niweluje przebarwienia. Dzięki bakuchiolowi Twoja skóra będzie gładsza i jaśniejsza.

W sklepie Vis Plantis znajdziesz całą serię produktów zawierających ten składnik: kremową emulsję, krem na dzień, krem-maskę na noc i krem pod oczy. Stosując je jednocześnie, możesz liczyć na najlepsze efekty.

Chcesz przywrócić cerze młody wygląd, ale nie chcesz jej przesuszyć i podrażnić stosując retinol? Pielęgnacja twarzy z bakuchiolem to coś, czego potrzebujesz! Zamów produkty z tym roślinnym składnikiem i przekonaj się sama!