Otulacze niemowlęce – sprawdzony dodatek na wiosnę do wózka

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Młode mamy coraz częściej myślą o znacznie dłuższych spacerach ze swoimi pociechami, jednak nie są przekonane co do wyposażenia wózka, jakim jest gondola. Kocyki wydają się niewystarczające, a pajacyk może być już nieco za gruby na wiosenne słońce. Nic więc dziwnego, że mamy intensywnie poszukują innych ciekawych alternatyw. Sprawdź, co można wykorzystać w wózku wiosenną porą.

Co do wózka dla niemowląt na wiosnę?

Urodzenie dziecka dla każdej młodej mamy jest niebywałym wyzwaniem. Tak naprawdę wszystkie pory roku są wyzwaniem, ponieważ każda z nich jest inna, każda ma swoje plusy oraz minusy. Wiosna to pora, w której wszystko budzi się do życia. Jest to piękny czas, który wydaje się wręcz idealny na narodziny dziecka.

Jeśli tak się właśnie stało i urodziłaś dziecko wiosną, z pewnością zastanawiasz się, jak powinnaś wyposażyć wózek, aby móc przebywać z maluchem długie godziny na świeżym powietrzu. Jedną z istotnych kwestii w wiosennej wyprawce i każdej innej jest wózek. Dla malutkiego dziecka polecana jest gondola. Koniecznością jest włożenia na spód wózka specjalnego materacyka, który sprawi, że dziecku będzie wygodnie, a przy okazji zostanie odizolowany od spodu, a tym samym od chłodu. Materacyk sprawdzi się w każda pogodę.

Na materacyk można założyć specjalne prześcieradełko. Najlepsze będzie specjalne prześcieradło do wózka, które nie tylko ochroni materacyk przed ewentualnymi zabrudzeniami, ale również ochroni przed przeciekaniem pampersa. Odpowiedzią na pytanie, co do wózka dla niemowląt na wiosnę jest również kocyk. Najlepiej sprawdzają się kocyki bambusowe bądź bawełniane. Bawełniane kocyki rewelacyjnie oddychają i przepuszczają powietrze, zaś kocyki bambusowe działają dodatkowo antyalergicznie.

Otulacze niemowlęce to ostatnia propozycja dla rodziców, którzy spodziewają się dziecka wiosną. Otulacz sprawdzi się zarówno w wózku, jak i w foteliku samochodowym. Otulacze wysokiej jakości produkowane są z dobrych tkanin, które oddychają, są lekkie i przewiewne. Wiosenna wyprawka nie może obyć się bez otulacza, który działa na dziecko wyciszająco i sprawdzi się w każdą pogodę, w zimniejsze, jak i w cieplejsze dni. Otulacze często ułatwiają zasypianie, dlatego jeśli chcesz odpowiednio przygotować wózek dla swojego maluszka, ochronić go przed chłodnym powietrzem marca i przedłużyć wiosenne spacery, koniecznie postaw na otulacz.

Wyposażenie wózka dziecięcego – co jeszcze się przyda?

Na pytanie, co wybrać do wiosennej wyprawki, odpowiedzieć muszą sobie sami rodzice. Kapryśna pora, jaką jest początek wiosny,  z pewnością w tym nie pomaga, jednak każdy znajdzie coś dla siebie. Gruby kombinezon w długim rękawem, kocyk, czy otulacz – na to trzeba odpowiedzieć sobie samodzielnie. W wyprawce przydadzą się również kremy do pielęgnacji buzi, aby twarz dziecka nie została zaatakowana przez chłodny wiatr. Chusteczki higieniczne oraz chusteczki nawilżane to również elementy, które powinny znajdować się przy wózku, o każdej porze.

Czas na krótki rękaw oraz schowanie do szafy zimowego odzienia zaczyna się w połowie wiosny. Wtedy można mieć pewność, że dziecko się nie zaziębi. Można wtedy założyć cienką kurtkę i postawić na kocyk, który okryje jedynie nóżki. Sprawdzić się może także kocyk ażurowy, który jednocześnie będzie okrywał oraz gwarantował przewiewność, kiedy zrobi się nieco cieplej.

Każda mama chce dla swojego malucha jak najlepiej, dlatego nic dziwnego, że sięga po kocyk, po otulacz oraz wiele innych akcesoriów dedykowanych najmłodszym.