Orsay płaszcze – na który postawić?

Jeśli nie mamy jeszcze płaszcza wiosennego, to najwyższy czas, aby się rozejrzeć za nową wierzchnią odzieżą. Wbrew pozorom Orsay płaszcze nie muszą nam zniekształcać sylwetki. Jeśli jest odpowiednio dobrany, to podkreśli figurę kobiecą oraz stanowić będzie bardzo eleganckie wykończenie stylizacji. Sprawdźmy, które modele płaszczy nie wychodzą nigdy z mody oraz będą wyborem idealnym na wiosnę.

Świetne trencze na wiosnę

Orsay płaszcze to oferta naprawdę pozytywnie zaskakująca. Znajdziemy w niej chociażby trencze. Trencz jest klasyczny oraz eleganckim modelem płaszcza, który znaleźć się powinien w garderobę wiosennej każdej z kobiet. Trencze są dwurzędowe. Co więcej posiadają klapy szerokie, materiał podwójny na górze pleców oraz są także ściągnięte paskiem w talii z prostą klamrą.

Projektowane były początkowo wyłącznie w kolorze żołnierskim, a więc khaki. Z czasem jednak kolorystyka została rozszerzona na brązy, beże, szarości oraz czernie. Obecnie jednak w przeróżnych sklepach odzieżowych są dostępne trencze we wszelkich możliwych kolorystycznych wariantach.

Trencze są wyborem uniwersalnym dla każdej z kobiet. Będą one pasowały kobietom o różnym typie figury, może także je założyć do przeróżnych stylizacji. Idealnie się komponują zarówno ze spodniami, jak i także z sukienkami rozkloszowanymi. Wyglądają nawet dobrze w połączeniu z obuwiem sportowym. Różnego modele tegoż płaszcza wiosennego przejrzeć można między innymi w modowym serwisie. Powinno to zdecydowanie ułatwić wybór.

Płaszcze dyplomatki

Płaszcze eleganckie z klapami długimi, które są pozbawione paska to tak zwane dyplomatki, a więc odzież wierzchnia w typie Chesterfield. Mogą one być jednorzędowe czy też dwurzędowe, chociaż w wydaniu wiosennym bardzo często są wyłącznie zapinane na jeden guzik. Cechują się także długimi oraz wąskimi klapami. Nie można zapominać o dekolcie w kształcie literki V.

O ile trencze są lekkimi, wygodnymi oraz uniwersalnymi płaszczami, to dyplomatki będą pasowały do formalnych oraz stonowanych stylizacji. Płaszcze dyplomatki są wytaliowane lekko bez paska, dlatego po tenże rodzaj wierzchniej odzież sięgać powinny głównie kobiety mające figurę jabłko.

Płaszcze oversize

Kolejnym, wyborem ponadczasowym są płaszcze luźne oversize. Wyglądają one jakby było o rozmiar zbyt duże. Czy w nich można w ogóle dobrze wyglądać? Oczywiście, że tak, ale od razu zaznaczamy, że nie będą dobrze wyglądać w każdej sylwetce.

Płaszczy oversize powinny przede wszystkim unikać kobiety drobne oraz niewysokie, które w nim mogłyby wręcz „zniknąć”. Co dla niektóry może to być zaskoczeniem, taką wierzchnią odzież nie powinny także zakładać kobiety o kształtach puszystych, ponieważ może je to poszerzać optycznie.