Odmień swój wizerunek i wybierz najlepszą farbę do włosów

Farbowanie włosów to czasem konieczność, gdy pojawia się dużo siwych kosmyków albo łatwy sposób na zmianę swojego wizerunku. Dokładnie pofarbowane włosy w odcieniu pasującym do naszej urody, to ogromny atut. Jak dobrać odcień farby do swoich włosów i jaki kosmetyk wybrać?

O czym pamiętać, gdy chce się zmienić kolor włosów?

Gdy chcemy pofarbować włosy, najważniejsza sprawa to odpowiednia farba do włosów, która jest wysokiej jakości i nie tylko dobrze pokrywa włosy, ale i je chroni. Po drugie, wybierz dobrze, czyli jak utrafić idealny odcień farby do naszego typu urody? Zasada, którą warto się kierować, to dopasowanie nowej farby do naszego typu urody. Należy unikać zbyt mocnych odcieni, w stosunku do naszej karnacji, oprawy i koloru oczu, a tanwkże reeodzaju urody. Jasna blondynka o błękitnych oczach, może nie wyglądać dobrze w kruoczoczarnej farbie, która za bardzo podkreśli porcelanową cerę i wszelkie jej niedoskonałości. I odwrotnie, południowa uroda zestawiona z farbą jasny blond, może wyglądać zbyt kontrastowo i niekorzystnie. Najlepiej decydować się na odcienie zbliżone do naturalnego koloru włosów, bo wtedy efekt będzie delikatny i pasujący do naszego typu urody. 

A może odżywka, zamiast farbowania włosów?


Jeśli nie masz potrzeby farbować włosów, a siwe włosy jeszcze nie są Twoim zmartwieniem, to pora na naturalne podkreślanie koloru włosów. Wtedy można sięgnąć po kosmetyki, które wydobywają naturalne piękno Twoich włosów. Takie odżywki, które można stosować zarówno na farbowane i naturalne włosy, to bardzo dobry pomysł na odżywienie kosmyków i wzmocnienie ich koloru. Czy znasz odżywki koloryzujące z serii Color Balm od Matrixa? Możesz je znaleźć w różnych odcieniach, na przykład Cinnamon, Earl Grey, Lavender, Red Poppy czy Saffron Red. Jakie jest działanie odżywki? Działa ona bardzo szybko, bo odżywia i wzmacnia kolor już w ciągu kilku minut. Jej formuła jest mocno pielęgnacyjna, stąd nie trzeba się martwić czy dbamy o kolor włosów czy też je pielęgnujemy, odżywka spełnia te dwie funkcje. Co więcej, kosmetyk jest w 100% wegański i może być stosowany do każdego typu włosów. Jeśli nie jesteś zwolennikiem częstego farbowania lub koloryzacji w ogóle to odżywka Color Balm jest rozwiązaniem dla Ciebie.

Odżywki koloryzujące do wyboru do koloru


Wspomniane odżywki koloryzujące od Matrixa mają rozmaite odcienie i każda kobieta może wybrać coś dla siebie. Na przykład odcienie miedzi dla jasnobrązowych i ciepłych czerwonych baz. Ponadto świetliste, srebrne odcienie dedykowane dla jasnych baz. Jest także fioletowy odcień dla jasnej bazy, a także chłodny czerwony blask dla brązowych lub czerwonych baz. Ciekawe rozwiązanie to odżywka Color Balm Clear czyli taka, która nadaje włosom blasku. Może być używana z każdym odcieniem włosów, po to aby regulować intensywność odcienia i uzyskać świetlisty efekt. Matrix to uznany producent kosmetyków do pielęgnacji, stylizacji i koloryzacji włosów, którego kosmetyki podbiły serca kobiet na całym świecie. Farby do włosów i odżywki koloryzujące Matrix to wysoka jakość i skuteczność w stosowaniu.