Jak urządzić nowoczesną kawalerkę?

Urządzanie kawalerki może być ciekawym wyzwaniem, które pozwoli stworzyć funkcjonalne i stylowe wnętrze. Jak urządzić nowoczesną kawalerkę?

Choć myśląc o kawalerce, myślimy też o ograniczeniach, które się z nią wiążą, takie wnętrze daje wiele możliwości aranżacji. Niewielkie mieszkanie też może być funkcjonalne i stylowe, wystarczy tylko pamiętać o kilku szczegółach.

Jakie meble wybrać do kawalerki?

Nowoczesne mieszkanie powinno być funkcjonalne i dostosowane do potrzeb mieszkańców. Choć duża przestrzeń daje większe możliwości aranżacji, również kawalerkę można urządzić nowocześnie i funkcjonalnie. Warto postawić na otwartą przestrzeń, aby zapewnić przepływ światła, a tym samym poczucie przestronności. Należy unikać nadmiaru mebli i dodatków. Odpowiednio dobrane meble, czy inteligentne lustra w łazience, pozwolą uzyskać nowocześnie urządzoną przestrzeń. Aby kawalerka była funkcjonalna, trzeba ograniczyć duże meble i postawić na wielofunkcyjne rozwiązania, które nie przytłoczą wnętrza. 

Warto zwrócić uwagę na meble, które oferują dużo możliwości przechowywania, np. łóżka z szufladami czy regały z ukrytymi szafkami. Dobrym rozwiązaniem są też rozkładane stoliki i rozkładane sofy, które mogą pełnić różne funkcje. Stolik może mieć też schowek na drobiazgi, a na podnoszonym blacie można zjeść obiad lub postawić laptopa. Z kolei sofa z funkcją spania w dzień służy jako wygodny mebel, a w nocy zamienia się w łóżko. 

Jak urządzić kuchnię w kawalerce?

Funkcję kuchni w kawalerce pełni najczęściej aneks kuchenny. Aby wykorzystać tę przestrzeń w maksymalnym stopniu, warto wybrać szafki wiszące, sięgające aż do sufitu. Dzięki temu pomieścimy wszystkie niezbędne przedmioty, co sprawi, że kuchnia w kawalerce będzie niemal tak funkcjonalna, jak w dużym mieszkaniu. Aby oddzielić aneks kuchenny od pokoju, warto postawić niewielki stół z krzesłami na granicy tych stref. Zyskamy przy okazji jadalnię. Świetnie sprawdzi się tutaj rozkładany stół, który po złożeniu nie zajmuje dużo miejsca, a w przypadku wizyty gości okazuje się niezastąpiony. Ciekawym rozwiązaniem jest też wyspa kuchenna ze stołkami barowymi. Takie rozwiązanie pozwala zyskać więcej miejsca do przechowywania sprzętów kuchennych, a na funkcjonalnym blacie można przygotowywać i jadać posiłki.

Inteligentne lustra – sprawdzą się nawet w małej łazience

Łazienka w kawalerce zwykle jest niewielka, dlatego trzeba dobrze zagospodarować tę przestrzeń. Warto postawić na kompaktową ceramikę sanitarną oraz wybrać toaletę i umywalkę podwieszaną, dzięki czemu łazienka powiększy się optycznie. Zamiast kabiny prysznicowej można wybrać kabinę bez brodzika, lecz z odpływem liniowym znajdującym się w podłodze. Aby stworzyć nowoczesne wnętrze, warto też zamontować inteligentne lustra smart. Pełnią one nie tylko funkcję tradycyjnego lustra, ale stanowią centrum rozrywki w łazience. Proste w obsłudze oprogramowanie pozwala korzystać z ulubionych aplikacji, wystarczy więc połączenie z internetem, aby podczas kąpieli oglądać ulubiony serial. 

Nowoczesne lustra, które znajdziemy w ofercie Artforma, można obsługiwać za pomocą pilota lub bezpośrednio na powierzchni lustra. Mają one wysoką rozdzielczość ekranu i pamięć wewnętrzną, która umożliwia przechowywanie multimediów. Niektóre lustra mają też wbudowany obiektyw, co pozwala na korzystanie z kamery i aparatu. Mogą też mieć specjalną matę grzewczą, która minimalizuje problem parowania. Inteligentne lustra sprawdzają się we wszystkich nowoczesnych wnętrzach, nie tylko tych przestronnych. Jest to więc idealne rozwiązanie do niewielkiej łazienki w kawalerce.

Warto więc szukać nowoczesnych rozwiązań, aby stworzyć stylowe wnętrze, niezależnie od metrażu.