W dzisiejszych czasach bardzo modne jest zażywanie octu jabłkowego. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości. Jednak wiele osób kompletnie nie wie jak zażywać ocet jabłkowy. Zajmiemy się także zagadnieniem – ocet jabłkowy jak długo pić?
Jak spożywać ocet jabłkowy?
Musimy wiedzieć, że octu jabłkowego ne musimy jedynie pić. Tak już się utarło, ale ocet jabłkowy absolutnie zawsze robi robotę. Możemy go dodać do surówki, sałatki czy też do dipów, aby móc podkręcić walory odżywcze oraz także smak. W sklepie możemy także natrafić na ocet cyfrowy. Zrobiony jest on na bazie soku jabłkowego, ale nie na całych częściach jabłek. Taki ocet wybierajmy w drugiej kolejności. W doświadczenia wiemy, że w mniejszych miastach, niestety możemy nie mieć wyboru. Jeśli po wypiciu na czczo odczuwamy jakieś nieprzyjemne podrażnienie żołądka, to lepiej przerzućmy się na picie octu po posiłku czy też pogódźmy się z faktem, że ocet nie jest po prostu dla nas.
Ile codziennie spożywać octu jabłkowego?
Na pewno nie zaleca się spożywania ilości nadmiernych octu jabłkowego z uwagi na spore ryzyko skutków ubocznych. W końcu jest to dosyć silny kwas i to na dodatek o nie przebadanym wpływie na organizm w dawkach wysokich. Większość badań się ograniczało do między 10 a 20 gramów octu przed posiłkiem (jest to jedna bądź też dwie łyżki).
Jednak każdy poleca w pierwszej kolejności przyzwyczajenie organizmu do zwiększenia dawki na przestrzeni dobrych kilku tygodni. Zacznijmy zatem od łyżeczki do docelowo dwóch łyżek octu, a więc do dwudziestu gramów. Oczywiście powinny one być rozcieńczone w szklance ciepłej wody. W takiej formie spożywajmy ocet przed posiłkiem. Ograniczajmy się jednak do maksymalnie dwóch dziennie, z naciskiem dużym na te o nieco większej objętości.
Ocet jabłkowy jak długo pić? Możemy go pić przez kilka miesięcy. Jednocześnie pamiętajmy, że po dwunastu tygodniach regularnego picia octu jabłkowego zauważymy już pierwsze efekty.
A czy są jakieś przeciwwskazania do picia octu jabłkowego? Octy stanowić mogą problem u osób, które mają wrzody żołądka czy też tak zwaną nadkwasotę. Zaleca się zachowanie ostrożności przy wszelkich choroba układu pokarmowego czy też po przebytych operacjach. Koniecznie zaczynając przygodę z octem musimy obserwować reakcję swojego organizmu.
Ocet jabłkowy jak mało kto się doczekał bardzo wielu anegdotycznych dowodów na swoje prozdrowotne właściwości, a czasem nawet właściwości wręcz uzdrowicielskie. O ile ocet spożywamy w rozsądnych dawkach, to będzie on rzeczywiście wspomagał funkcjonowanie naszego organizmu.