Mgiełka zapachowa do ciała – jak i kiedy jej używać?

Mgiełka do ciała to jeden z wielu kosmetyków o pięknym zapachu, który ma konkretne zastosowanie. Pozwala na spowicie się delikatnym zapachem na co dzień, a jednocześnie odświeżenie po wielu godzinach na nogach. Jak dokładnie stosować mgiełki do ciała? Kiedy warto to robić?

Czym jest mgiełka do ciała?

Mgiełka do ciała to kosmetyk wzbogacony substancjami zapachowymi, o bardzo delikatnym, ale odświeżającym aromacie. Ma on na celu przedłużyć przyjemne uczucie świeżości, które towarzyszy zaraz po wyjściu spod prysznica. Jest lżejszy niż standardowe perfumy. Często taki kosmetyk umieszcza się w niewielkich buteleczkach z atomizerem, które można zabrać ze sobą do pracy w nawet bardzo małej torebce.

Jak używać mgiełki do ciała?

Aby poprawnie używać mgiełki do ciała, trzeba pamiętać o kilku zasadach. Taki kosmetyk sprawdzi się doskonale np. od razu po wyjściu spod prysznica. W ten sposób uzyskasz jeszcze świeższy efekt i piękny zapach na kolejne godziny. Mgiełka sprawdzi się także wieczorem, gdy chcesz odświeżyć się po długim dniu.

Co więcej, taki kosmetyk można stosować też na włosy, jednak z umiarem. Alkohol może bowiem wysuszać, dlatego często lepiej zamienić produkt na mgiełkę typowo do włosów. Wiele kobiet wie bowiem, że kosmyki potrafią chłonąć intensywne zapachy, takie jak np. dym papierosowy. Zastosowanie na nie mgiełki pozwala na nadanie im świeżego charakteru i pozbycie się niepożądanych aromatów.

Mgiełkę można ponownie aplikować co kilka godzin, podobnie jak ma to miejsce w przypadku poprawiania makijażu. Wszystko zależy wyłącznie od Twoich potrzeb.

[obraz_1]

Jaką mgiełkę wybrać?

Mgiełki zapachowe do ciała zwykle mają orzeźwiający charakter. W ich skład wchodzą więc nuty cytrusowe, owocowe czy nawet ziołowe. Często pojawia się cytryna, pomarańcza, bergamotka, ananas, granat, kokos, mango, malina czy jaśmin. Niektóre produkty mają także właściwości nawilżające, co jest doskonałym wyborem w przypadku osób borykających się z przesuszoną skórą.

Wybór odpowiedniego zapachu powinien zależeć przede wszystkim od preferencji danej osoby. Niektóre produkty są bowiem bardziej słodkie, a inne – kwiatowe czy ziołowe. Warto zaopatrzyć się w nawet kilka wariantów, dzięki czemu będzie można stosować je zamiennie – mówi specjalista ze sklepu Aleperfumeria.

Wśród nietypowych nut zapachowych dodawanych do mgiełek do ciała można wyróżnić np. kolendrę, anyż czy miętę. Takie składniki mają za zadanie przełamać słodki aromat owoców tropikalnych. Popularnością cieszą się też mgiełki kwiatowe, na przykład różane czy z nutami tuberozy.

O czym pamiętać, aplikując mgiełkę do ciała?

Mgiełkę do ciała, jak mówi sama nazwa, można aplikować na całe ciało. Warto jednak stosować ją w odpowiedni sposób, a mianowicie poprzez rozpylenie jej około 20 cm przed sobą i wejście w chmurę zapachu. Dopiero potem należy się ubrać. Mgiełkę można zaaplikować też na włosy, jednak warto unikać wylewania jej bezpośrednio na skórę głowy. W innym przypadku może dojść np. do zbyt szybkiego przetłuszczania.

Mgiełkę można reaplikować, jednak w mniejszych ilościach niż o poranku, zaraz po wyjściu spod prysznica. Warto to robić nawet co kilka godzin. Aplikację należy poprawić także po każdorazowym myciu, co ma miejsce np. w przypadku osób trenujących. W ten sposób przywrócisz swojemu ciału piękny zapach. Na taką mgiełkę mogą postawić zarówno kobiety młode, jak i nieco starsze. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb danej użytkowniczki.