Marzysz o własnym basenie w ogrodzie? Możesz go mieć!

Baseny ogrodowe na ogół kojarzą się z dmuchanymi basenikami dziecięcymi, a nie z dużymi basenami z amerykańskich filmów. Obecnie nic nie stoi na przeszkodzie, by podobny basen ogrodowy pojawił się przed domem w Polsce. Wystarczy zainwestować w odpowiednią nieckę, a stworzy się duży basen do wypoczynku i pływania. Niecki sprawdzają się znacznie lepiej niż baseny stelażowe i dmuchane. Sprawdź, jakie mają zalety.

1. Własny basen ogrodowy? To możliwe!

2. Co oferuje producent basenów ogrodowych?

Dmuchane baseny ogrodowe lub stelażowe zapewniają niewiele miejsca do pływania i relaksu. Niecki basenowe wkopane w grunt sprawdzają się pod tym względem lepiej. Nawet w Polsce w chłodniejszym klimacie można montować je na świeżym powietrzu bez obaw, że szybko się zużyją i zniszczą w czasie zimy. Basen we własnym ogrodzie zapewnia możliwość odprężenia się w upalne dni. Dowiedz się więcej o zaletach niecek, które oferuje renomowany producent basenów ogrodowych.

Własny basen ogrodowy? To możliwe!

Własny basen stelażowy lub basen rozporowy sprawdzają się jedynie do ochłody, dlatego gdy chce się pływać i spędzać czas w wodzie w większym gronie, warto zainwestować w basen wkopany w ziemię. Gotowa niecka sprawia, że mały basen ogrodowy można wykonać w większości ogrodów bez względu na lokalizację. Niecki są na tyle wytrzymałe, że dobrze radzą sobie w trudnych warunkach atmosferycznych. Można umieszczać je nawet poza terenem ciepłych krajów, gdyż basen nie zniszczy się w czasie zimy. Producent basenów ogrodowych wytwarza je w specjalnej technologii, która zabezpiecza powierzchnię basenu przed uszkodzeniami.

Co oferuje producent basenów ogrodowych?

Baseny ogrodowe powstają z wysokie jakości żywicy winyloestrylowej konstrukcyjnej, która wyróżnia się podwyższoną odpornością termiczną i chemiczną. Do produkcji używa się również włókna szklane, maty winyloestrylowe, żelkoty chemoodporne i różnego rodzaju warstwy, które zabezpieczają nieckę basenową przed przenikaniem wody i wilgoci. Basen jest dzięki temu niepodatny na uszkodzenia z powodu wahań temperatury powietrza, mrozów, opadów atmosferycznych, chloru i innych środków do oczyszczania wody basenowej.

Dodatków warstwę zabezpieczającą nowoczesnych niecek basenowych od renomowanego producenta stanowi pianka poliuretanowa nakładana metodą natryskową. Dzięki niej wytrzymałość basenu rośnie, a woda wolniej się wychładza. Technologia przedłuża żywotność basenu do 80 lat, co pozwala na jego wieloletnie użytkowanie bez konieczności wykonywania licznych napraw.